statystyki

Sprawy przed TK bez udziału Sejmu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz05.04.2016, 07:48; Aktualizacja: 05.04.2016, 09:45
Nie mając pełnomocnictwa do reprezentowania marszałka Sejmu i mimo to występując przed TK, poseł działałby bez podstawy prawnej.

Nie mając pełnomocnictwa do reprezentowania marszałka Sejmu i mimo to występując przed TK, poseł działałby bez podstawy prawnej.źródło: Materiały Prasowe

Jutro Trybunał Konstytucyjny ma rozpoznać pytanie prawne Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczące m.in. podziału gmin na okręgi wyborcze. Będzie to pierwsze orzeczenie TK wydane po 9 marca br., kiedy to trybunał uznał za niekonstytucyjną „naprawczą” nowelę ustawy o TK (Dz.U. z 2015 r. poz. 2217). Wszystko wskazuje na to, że w środowym posiedzeniu nie weźmie udziału nikt z ramienia Sejmu.

„(...) Cofam upoważnienie udzielone Posłowi Robertowi Kropiwnickiemu do reprezentowania Sejmu w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie pytania prawnego Naczelnego Sądu Administracyjnego (sygn. akt P 5/14)” – pismo o takiej treści podpisane przez Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu, otrzymał na kilka dni przed rozprawą poseł Kropiwnicki. Zdaniem samego zainteresowanego jest to dowód na to, że PiS – choć mówi o kompromisie – jest nastawiony na eskalację konfliktu toczącego się od wielu miesięcy wokół TK.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane