statystyki

Informacją publiczną jest też postępowanie dyscyplinarne

autor: AR23.03.2016, 07:23; Aktualizacja: 23.03.2016, 08:24
sąd, prawo

NSA zwrócił uwagę, że powołane przez skarżącego przepisy szczególne dotyczą wyłącznie postępowań dyscyplinarnych będących w tokuźródło: ShutterStock

Lokalne stowarzyszenie chce się zapoznać z postępowaniem dyscyplinarnym wobec pracownika naukowego i z dokumentacją jego przebiegu. Argumentuje, że od lat współpracuje aktywnie z uczelnią, która znajduje się na terenie jego gminy. Czy tego typu dane mają charakter informacji publicznej?

Tak. Potwierdziło to orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie o sygn. akt I OSK 196/13. Sprawa dotyczyła zakończonego postępowania dyscyplinarnego pracownika naukowego, któremu zarzucono plagiat. Rektor w odpowiedzi na skierowany do niego wniosek odmówił wydania dokumentacji z niniejszego postępowania.

Jego zdaniem wniosek dyscyplinarny o ukaranie pracownika naukowego oraz orzeczenie dyscyplinarne nie stanowią informacji publicznej. W odpowiedzi wnioskodawca wniósł skargę na bezczynność rektora, zarzucając mu naruszenie art. 2 ust. 1, art. 3 ust. 2, art. 4 ust. 1, art. 6 ust. 1 pkt 4 lit. b i lit. c oraz art. 12 ust. 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2058 ze zm.).


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane