statystyki

Siedziby i właściwość prokuratur bez zmian

autor: Ewa Ivanova10.02.2016, 07:25; Aktualizacja: 11.02.2016, 11:27

Uchwalona 28 stycznia ustawa – Prawo o prokuraturze gruntownie zmienia strukturę wewnętrzną prokuratur. Miejsce obecnych jednostek apelacyjnych mają zająć prokuratury regionalne, Prokuratury Generalnej – Prokuratura Krajowa. Część prokuratur będzie miała swe zamiejscowe ośrodki.

Zmiany obejmą jednak praktycznie tylko nazewnictwo. Dotychczasowe siedziby i obszary właściwości praktycznie pozostaną bez zmian (wyjątkiem będzie przeniesienie gminy Iłów do obszaru właściwości Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie). Tak wynika z projektów dwóch rozporządzeń, które opracował minister sprawiedliwości. Tak jak w obecnym stanie prawnym jest 11 prokuratur apelacyjnych, tak w projektowanym stanie ma być 11 prokuratur regionalnych. Nie zmienią się również ich siedziby.

Jedyne novum to powołanie wydziałów zamiejscowych departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji w Prokuraturze Krajowej, które utworzone zostaną przy prokuraturach regionalnych. Będą zajmowały się ściganiem przestępczości zorganizowanej, najpoważniejszej przestępczości korupcyjnej oraz przestępczości o charakterze terrorystycznym.


Pozostało jeszcze 16% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • fakty(2016-02-10 13:14) Zgłoś naruszenie 20

    Jednym słowem chodzi o wyczyszczenie wymiaru NIEsprawiedliwości z czerwonej zarazy - Ot i cała Dobra zmiana!!!

    Odpowiedz
  • Prok(2016-02-10 10:51) Zgłoś naruszenie 11

    Jednym słowem chodzi o wyczyszczenie stanowisk dla swoich Przydupasów. Ot i cała Dobra zmiana!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane