Pawłowicz: Niech rozwodnicy płacą za sędziego i salę

autor: Anna Krzyżanowska21.01.2016, 13:38; Aktualizacja: 21.01.2016, 14:07
Mniej zamożni, którzy podjęliby decyzję o rozstaniu, żyliby w rozłączeniu ale bez dokumentów powyższe potwierdzających.

Mniej zamożni, którzy podjęliby decyzję o rozstaniu, żyliby w rozłączeniu ale bez dokumentów powyższe potwierdzających.źródło: ShutterStock

Rozwodnicy powinni rozwodzić się za swoje, a nie państwowe pieniądze (a więc ponosić koszty wynagrodzenia sędziego, ławników, a nawet eksploatacji sali sądowej) . Tak zdaje się uważać profesor Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (65)

  • cytat(2016-01-22 13:56) Zgłoś naruszenie 21

    "Osoby które nie mają dzieci (czyt Posłana twu Pawłowicz) powinny taką samą kwotę oddać do budżetu jaką rodzice zapłacili za utrzymanie swoich dzieci do 18 roku życia. Bo przecież te dzieci również będą pracowały na emeryture Pani Twu Pawłowicz... Będą płacić podatku. Z pkt widzenia społeczeństwa Pani Twu Pawłowicz jest nieprzydatna, a wręcz ze swoimi obłąkanymi pomysłami szkodzi Polsce"

    Odpowiedz
  • rozwiązanie (2016-02-01 19:28) Zgłoś naruszenie 10

    Zrobić jak w USA rozwód bez sądu, ważny po podpisaniu papierów przez obojga jeszcze małżonków oraz rejestracji tego faktu w USC i po kłopocie. Połowa spraw odpadnie. Naprawdę dużo jest ludzi, którzy nie muszą mieć sędziego do ustalenia podziału majątku i opieki na dzieckiem. To w ogóle jest mało poważne, że sędzia decyduje o tym czy ludzie mogą wziąć rozwód czy nie.....

    Odpowiedz
  • D.....or(2016-01-29 10:57) Zgłoś naruszenie 10

    Słuchaj P. Pawłowicz. Zapłać też za dzierżawę tej ławki na której siedzisz i gadasz takie bzdury. Myślę Ze gdyby Pani zmieniła swój stan cywilny to zatrzymałaby się ta choroba głowy

    Odpowiedz
  • pozdrawiam(2016-01-24 12:11) Zgłoś naruszenie 10

    a w drugą stronę: każdy polski podatnik płaci na taką bezproduktywną pawłowicz i jej "edukację". Podobnie płaci na NFZ nawet jak chodzi prywatnie do lekarza, oraz na drogi nawet jak jeszcze raz płaci (Viatoll, autostrady). Po co komu więc takie państwo (z pawłowicz na czele) w którym płacąc podatki nie dostaje się nic prócz obietnic?

    Odpowiedz
  • Gosia(2016-02-01 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Co ta panna jeszcze wymyśli???

    Odpowiedz
  • adam(2016-01-25 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Same "argumenty" ad personam wobec Pani Profesor. Skoro stać Cię na wyrzucenie 30 000 na wesele a nie stać na 1000 - 2000 za rozwód ?

    Odpowiedz
  • misiu(2016-01-24 07:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, że panom sędziom nie przeszkadza opłata za wpis sądowy w wysokości ułamka wartości przedmiotu sporu. To także ogranicza dostęp do sądu, bo osoba biedna nie może walczyć w sądzie np. o spadek dużej wartości.

    Odpowiedz
  • mieczysłąw(2016-02-02 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    NIech Pani Krysia puknie si e w głowę i to mocna, moze się jej poprawi

    Odpowiedz