Pawłowicz: Niech rozwodnicy płacą za sędziego i salę

autor: Anna Krzyżanowska21.01.2016, 13:38; Aktualizacja: 21.01.2016, 14:07
Mniej zamożni, którzy podjęliby decyzję o rozstaniu, żyliby w rozłączeniu ale bez dokumentów powyższe potwierdzających.

Mniej zamożni, którzy podjęliby decyzję o rozstaniu, żyliby w rozłączeniu ale bez dokumentów powyższe potwierdzających.źródło: ShutterStock

Rozwodnicy powinni rozwodzić się za swoje, a nie państwowe pieniądze (a więc ponosić koszty wynagrodzenia sędziego, ławników, a nawet eksploatacji sali sądowej) . Tak zdaje się uważać profesor Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (65)

  • zorro(2016-01-22 17:33) Zgłoś naruszenie 100

    Kiedy MAŁY GNOM zrozumie że ta idiotka swoimi wypocinami godzi w i tak wątły wizerunek PiSu. Co wypowiedż to lapsus i wstyd. Po co Prezes temu "czemuś" dał 1 na liście wyborczej? Jakim cudem została sędzią Trybunału Stanu????? Gratulacje dla jej wyborców.

    Odpowiedz
  • nika(2016-01-23 13:28) Zgłoś naruszenie 70

    Do zawarcia związku potrzebny jest jeden urzędnik i dwóch świadków, a do rozwodu już sąd. Jeśli osoby chcące rozstać się w zgodzie i bez dodatkowych sporów mogłyby zrobić to tak samo jak zawarły związek, na pewno ograniczyłoby to ilość spraw którymi zajmują się sędziowie i wiele innych osób.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-01-22 14:10) Zgłoś naruszenie 71

    staropanieństwo i brak wsadu odbiły się na psychice panny pawłowicz...

    Odpowiedz
  • psychiatra od zaraz(2016-01-22 14:04) Zgłoś naruszenie 70

    Ja dołożę ze swoich i domagam się skierowania posłanki Pawłowicz na konsultacje psychiatryczne do Poradni Zdrowia Psychicznego.Mam poważne wątpliwości graniczące z pewnością,że posłanka może cierpieć na zaburzenia psychiczne,które w znacznym stopniu ograniczają jej poczytalność-a co za tym idzie uniemożliwiają wykonywanie mandatu posła.Normą też powinno być składanie zaświadczeń do badań okresowych o zdrowiu psychicznym posłów.

    Odpowiedz
  • anka(2016-01-22 14:00) Zgłoś naruszenie 61

    proponuję aby dzieci pani Pawłowicz pracowały na jej emeryturę... ojej przecież ona nie ma dzieci... :)

    Odpowiedz
  • PPD(2016-01-22 16:48) Zgłoś naruszenie 51

    Niech Pawłowicz płaci za powietrze, które zanieczyszcza

    Odpowiedz
  • Afftar(2016-01-22 17:36) Zgłoś naruszenie 50

    BARDZO DOBRZE! POPIERAM! Następny punkt w polityce odciążania budżetu to zasądzenie na rzecz skazanego za przestępstwa kryminalne kosztów procesu, w tym wynajmu sali, opłaty ławników, sędziego, kosztu pobytu w areszcie śledczym oraz konwojowania na posiedzenia. Jeżeli skazany nie zamierza pracować w więzieniu, sąd powinie doliczyć do kary koszty pobytu w więzieniu liczone jak przy grzywnach przeliczanych na dni pobytu w więzieniu. Następnie...co? dlaczego nie mogę pisać?! A inni mogą mówić?!

    Odpowiedz
  • xmen(2016-01-22 11:03) Zgłoś naruszenie 50

    Jedno stwierdzenie się nasuwa - patologia polityczna!

    Odpowiedz
  • prof. antyKaczyński(2016-01-21 23:32) Zgłoś naruszenie 40

    Pawłowicz masz ty czoło ... więc się puknij kilka razy

    Odpowiedz
  • Nika_rulez_37(2016-01-22 09:57) Zgłoś naruszenie 40

    Pani Pawłowicz powinno się wysterylizować, może wtedy przestanie gadać głupoty i robić wstyd

    Odpowiedz
  • nunulek(2016-01-23 18:51) Zgłoś naruszenie 40

    Krysiu ! Stawiam gorące pyzy , tylko zamilcz.

    Odpowiedz
  • telek(2016-01-22 08:45) Zgłoś naruszenie 40

    niech ona płaci za każder glopstwo ktore wypowiada.....

    Odpowiedz
  • Agnieszka(2016-01-22 12:58) Zgłoś naruszenie 40

    a taka mądra, bo sama chłopa nie miała i nigdy nie będzie go mieć. ( chyba ze dmuchanego przyjaciela ukrywa w szafie) Co do rozwodów ludziom niestety różnie się układa i nic nikomu do tego! Ci co są na tak z tym artykułem , sami nigdy zapewne nie byli w poważnych związkach, albo przymykają oczy żyjąc w kłamstwie, bo co inni powiedzą.... w dzisiejszym świecie bierzesz ślub źle... bo może być rozwód, 'żyjesz na kocią łapę ' też źle bo wbrew kościołowi .... ehhhh nasze chore polskie społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • cd(2016-01-22 13:20) Zgłoś naruszenie 31

    Pilnie wprowadzić podatki - bykowe i jałowicowe(cipowe)

    Odpowiedz
  • Ali(2016-01-22 13:13) Zgłoś naruszenie 30

    Życzyłabym tej pani,by zamiast "kłapać" językiem,najpierw PRZEMYŚLAŁA swoją wypowiedź.

    Odpowiedz
  • rydz-yk58 (2016-01-23 19:13) Zgłoś naruszenie 30

    Kolejni promotorzy a na koniec ten, który wręczył nominację profesorską powinni zastanowić się nad swoim dalszym życiem. Boże chroń nas przed takimi profesorem.

    Odpowiedz
  • Ted(2016-01-22 10:55) Zgłoś naruszenie 31

    Zawsze Dziewicy coś się na mózg rzuciło, że takie brednie wygłasza?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ochron1(2016-01-21 23:23) Zgłoś naruszenie 31

    Nie piszcie już komentarzy tej debilki,z niej taka profesor jak z kozie d..y traba.

    Odpowiedz
  • rysiek(2016-01-22 01:25) Zgłoś naruszenie 31

    To niech stare panny i starzy kawalerowie płacą po 500 zł na każde dziecko, które mogli/mogliby potencjalnie mieć. A co rok, to prorok A "Patryjoci "z PIS niech płacą potrójnie

    Odpowiedz