Pawłowicz: Niech rozwodnicy płacą za sędziego i salę

autor: Anna Krzyżanowska21.01.2016, 13:38; Aktualizacja: 21.01.2016, 14:07
Mniej zamożni, którzy podjęliby decyzję o rozstaniu, żyliby w rozłączeniu ale bez dokumentów powyższe potwierdzających.

Mniej zamożni, którzy podjęliby decyzję o rozstaniu, żyliby w rozłączeniu ale bez dokumentów powyższe potwierdzających.źródło: ShutterStock

Rozwodnicy powinni rozwodzić się za swoje, a nie państwowe pieniądze (a więc ponosić koszty wynagrodzenia sędziego, ławników, a nawet eksploatacji sali sądowej) . Tak zdaje się uważać profesor Krystyna Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (65)

  • mieczysłąw(2016-02-02 06:31) Zgłoś naruszenie 00

    NIech Pani Krysia puknie si e w głowę i to mocna, moze się jej poprawi

    Odpowiedz
  • rozwiązanie (2016-02-01 19:28) Zgłoś naruszenie 10

    Zrobić jak w USA rozwód bez sądu, ważny po podpisaniu papierów przez obojga jeszcze małżonków oraz rejestracji tego faktu w USC i po kłopocie. Połowa spraw odpadnie. Naprawdę dużo jest ludzi, którzy nie muszą mieć sędziego do ustalenia podziału majątku i opieki na dzieckiem. To w ogóle jest mało poważne, że sędzia decyduje o tym czy ludzie mogą wziąć rozwód czy nie.....

    Odpowiedz
  • Gosia(2016-02-01 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Co ta panna jeszcze wymyśli???

    Odpowiedz
  • D.....or(2016-01-29 10:57) Zgłoś naruszenie 10

    Słuchaj P. Pawłowicz. Zapłać też za dzierżawę tej ławki na której siedzisz i gadasz takie bzdury. Myślę Ze gdyby Pani zmieniła swój stan cywilny to zatrzymałaby się ta choroba głowy

    Odpowiedz
  • adam(2016-01-25 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Same "argumenty" ad personam wobec Pani Profesor. Skoro stać Cię na wyrzucenie 30 000 na wesele a nie stać na 1000 - 2000 za rozwód ?

    Odpowiedz
  • pozdrawiam(2016-01-24 12:11) Zgłoś naruszenie 10

    a w drugą stronę: każdy polski podatnik płaci na taką bezproduktywną pawłowicz i jej "edukację". Podobnie płaci na NFZ nawet jak chodzi prywatnie do lekarza, oraz na drogi nawet jak jeszcze raz płaci (Viatoll, autostrady). Po co komu więc takie państwo (z pawłowicz na czele) w którym płacąc podatki nie dostaje się nic prócz obietnic?

    Odpowiedz
  • misiu(2016-01-24 07:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, że panom sędziom nie przeszkadza opłata za wpis sądowy w wysokości ułamka wartości przedmiotu sporu. To także ogranicza dostęp do sądu, bo osoba biedna nie może walczyć w sądzie np. o spadek dużej wartości.

    Odpowiedz
  • rydz-yk58 (2016-01-23 19:13) Zgłoś naruszenie 30

    Kolejni promotorzy a na koniec ten, który wręczył nominację profesorską powinni zastanowić się nad swoim dalszym życiem. Boże chroń nas przed takimi profesorem.

    Odpowiedz
  • nunulek(2016-01-23 18:51) Zgłoś naruszenie 40

    Krysiu ! Stawiam gorące pyzy , tylko zamilcz.

    Odpowiedz
  • nika(2016-01-23 13:28) Zgłoś naruszenie 70

    Do zawarcia związku potrzebny jest jeden urzędnik i dwóch świadków, a do rozwodu już sąd. Jeśli osoby chcące rozstać się w zgodzie i bez dodatkowych sporów mogłyby zrobić to tak samo jak zawarły związek, na pewno ograniczyłoby to ilość spraw którymi zajmują się sędziowie i wiele innych osób.

    Odpowiedz
  • Afftar(2016-01-22 17:36) Zgłoś naruszenie 50

    BARDZO DOBRZE! POPIERAM! Następny punkt w polityce odciążania budżetu to zasądzenie na rzecz skazanego za przestępstwa kryminalne kosztów procesu, w tym wynajmu sali, opłaty ławników, sędziego, kosztu pobytu w areszcie śledczym oraz konwojowania na posiedzenia. Jeżeli skazany nie zamierza pracować w więzieniu, sąd powinie doliczyć do kary koszty pobytu w więzieniu liczone jak przy grzywnach przeliczanych na dni pobytu w więzieniu. Następnie...co? dlaczego nie mogę pisać?! A inni mogą mówić?!

    Odpowiedz
  • zorro(2016-01-22 17:33) Zgłoś naruszenie 100

    Kiedy MAŁY GNOM zrozumie że ta idiotka swoimi wypocinami godzi w i tak wątły wizerunek PiSu. Co wypowiedż to lapsus i wstyd. Po co Prezes temu "czemuś" dał 1 na liście wyborczej? Jakim cudem została sędzią Trybunału Stanu????? Gratulacje dla jej wyborców.

    Odpowiedz
  • PPD(2016-01-22 16:48) Zgłoś naruszenie 51

    Niech Pawłowicz płaci za powietrze, które zanieczyszcza

    Odpowiedz
  • xxx(2016-01-22 14:10) Zgłoś naruszenie 71

    staropanieństwo i brak wsadu odbiły się na psychice panny pawłowicz...

    Odpowiedz
  • psychiatra od zaraz(2016-01-22 14:04) Zgłoś naruszenie 70

    Ja dołożę ze swoich i domagam się skierowania posłanki Pawłowicz na konsultacje psychiatryczne do Poradni Zdrowia Psychicznego.Mam poważne wątpliwości graniczące z pewnością,że posłanka może cierpieć na zaburzenia psychiczne,które w znacznym stopniu ograniczają jej poczytalność-a co za tym idzie uniemożliwiają wykonywanie mandatu posła.Normą też powinno być składanie zaświadczeń do badań okresowych o zdrowiu psychicznym posłów.

    Odpowiedz
  • anka(2016-01-22 14:00) Zgłoś naruszenie 61

    proponuję aby dzieci pani Pawłowicz pracowały na jej emeryturę... ojej przecież ona nie ma dzieci... :)

    Odpowiedz
  • cytat(2016-01-22 13:56) Zgłoś naruszenie 21

    "Osoby które nie mają dzieci (czyt Posłana twu Pawłowicz) powinny taką samą kwotę oddać do budżetu jaką rodzice zapłacili za utrzymanie swoich dzieci do 18 roku życia. Bo przecież te dzieci również będą pracowały na emeryture Pani Twu Pawłowicz... Będą płacić podatku. Z pkt widzenia społeczeństwa Pani Twu Pawłowicz jest nieprzydatna, a wręcz ze swoimi obłąkanymi pomysłami szkodzi Polsce"

    Odpowiedz
  • cd(2016-01-22 13:20) Zgłoś naruszenie 31

    Pilnie wprowadzić podatki - bykowe i jałowicowe(cipowe)

    Odpowiedz
  • Ali(2016-01-22 13:13) Zgłoś naruszenie 30

    Życzyłabym tej pani,by zamiast "kłapać" językiem,najpierw PRZEMYŚLAŁA swoją wypowiedź.

    Odpowiedz
  • Agnieszka(2016-01-22 12:58) Zgłoś naruszenie 40

    a taka mądra, bo sama chłopa nie miała i nigdy nie będzie go mieć. ( chyba ze dmuchanego przyjaciela ukrywa w szafie) Co do rozwodów ludziom niestety różnie się układa i nic nikomu do tego! Ci co są na tak z tym artykułem , sami nigdy zapewne nie byli w poważnych związkach, albo przymykają oczy żyjąc w kłamstwie, bo co inni powiedzą.... w dzisiejszym świecie bierzesz ślub źle... bo może być rozwód, 'żyjesz na kocią łapę ' też źle bo wbrew kościołowi .... ehhhh nasze chore polskie społeczeństwo.

    Odpowiedz