statystyki

Przetargi: Będzie krótka nowelizacja

autor: Sławomir Wikariak30.12.2015, 07:21; Aktualizacja: 30.12.2015, 10:22
Decyzja o nowelizacji nie oznacza, że rząd nie zamierza przeprowadzić dogłębnej reformy

Decyzja o nowelizacji nie oznacza, że rząd nie zamierza przeprowadzić dogłębnej reformyźródło: ShutterStock

Nie będzie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Rząd zdecydował się na nowelizację, która ma jedynie implementować to, co konieczne z prawa unijnego.

To nie była łatwa decyzja. Z jednej strony nowa ekipa miała gotowy, przejęty po poprzednikach projekt nowej ustawy. Z drugiej jednak był on mocno krytykowany w trakcie konsultacji społecznych, a wcześniej przez PiS, jeszcze jako partię opozycyjną. Najważniejszym czynnikiem jest tu jednak czas – do 18 kwietnia 2016 r. Polska musi wdrożyć regulacje unijne, bo inaczej grozi nam utrata funduszy europejskich.

Z tych względów rząd premier Beaty Szydło początkowo skłaniał się ku przyjęciu projektu otrzymanego w spadku po poprzednikach, z niewielkimi jedynie korektami. Był on już wpisany do porządku jednego z grudniowych posiedzeń Rady Ministrów. Ostatecznie jednak zdjęto go, by zastanowić się nad podpowiadaną przez różne środowiska możliwością szybkiej nowelizacji, która implementowałaby jedynie to, co konieczne z nowych dyrektyw zamówieniowych. Jak dowiedział się nieoficjalnie DGP, tuż przed świętami Bożego Narodzenia Ministerstwo Rozwoju zdecydowało się właśnie na ten wariant.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane