statystyki

Przetargi: Będzie krótka nowelizacja

autor: Sławomir Wikariak30.12.2015, 07:21; Aktualizacja: 30.12.2015, 10:22
Decyzja o nowelizacji nie oznacza, że rząd nie zamierza przeprowadzić dogłębnej reformy

Decyzja o nowelizacji nie oznacza, że rząd nie zamierza przeprowadzić dogłębnej reformyźródło: ShutterStock

Nie będzie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Rząd zdecydował się na nowelizację, która ma jedynie implementować to, co konieczne z prawa unijnego.

To nie była łatwa decyzja. Z jednej strony nowa ekipa miała gotowy, przejęty po poprzednikach projekt nowej ustawy. Z drugiej jednak był on mocno krytykowany w trakcie konsultacji społecznych, a wcześniej przez PiS, jeszcze jako partię opozycyjną. Najważniejszym czynnikiem jest tu jednak czas – do 18 kwietnia 2016 r. Polska musi wdrożyć regulacje unijne, bo inaczej grozi nam utrata funduszy europejskich.

Z tych względów rząd premier Beaty Szydło początkowo skłaniał się ku przyjęciu projektu otrzymanego w spadku po poprzednikach, z niewielkimi jedynie korektami. Był on już wpisany do porządku jednego z grudniowych posiedzeń Rady Ministrów. Ostatecznie jednak zdjęto go, by zastanowić się nad podpowiadaną przez różne środowiska możliwością szybkiej nowelizacji, która implementowałaby jedynie to, co konieczne z nowych dyrektyw zamówieniowych. Jak dowiedział się nieoficjalnie DGP, tuż przed świętami Bożego Narodzenia Ministerstwo Rozwoju zdecydowało się właśnie na ten wariant.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane