statystyki

Zamówienia publiczne: Preferencje krajowe zakazane, ale nie niemożliwe

autor: Sławomir Wikariak23.12.2015, 07:44; Aktualizacja: 23.12.2015, 09:32
wynagrodzenie pensja wypłata pieniądze

Zanim wstąpiliśmy do UE zamawiający, który chciał zastosować preferencje krajowe, mógł po prostu postanowić w specyfikacji, że w przetargu mają prawo startować tylko polskie firmy lub mają wykorzystywać polskie surowce czy produktyźródło: ShutterStock

Zamówienia publiczne mogą stymulować rozwój państwa i polskich firm. Organizujący je urzędnicy muszą jednak zmienić swe dotychczasowe podejście.

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zaraz po objęciu przez siebie urzędu podkreślił, że jednym z priorytetów kierowanego przez niego resortu będą zamówienia publiczne. Zwrócił też uwagę, że postrzega je szerzej, niż tylko sposób na wybór możliwie korzystnych ofert i oszczędne wydawanie pieniędzy.

– Ustawa – Prawo zamówień publicznych jest potężnym instrumentem gospodarczym. Chcielibyśmy, żeby jak najefektywniej i w zgodzie z prawem unijnym stymulowała rozwój Polski – wskazywał wicepremier w wywiadzie udzielonym PAP.

Jednocześnie podkreślił, że chciałby, aby jak najwięcej zamówień publicznych realizowali polscy przedsiębiorcy, oczywiście z poszanowaniem prawa.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • gość (2015-12-24 01:56) Zgłoś naruszenie 00

    Po zmianie ustawy możliwe oraz uproszczeniu regulaminów wewnętrznych, będąc na ostatnim szkoleniu podano nam przykład regulaminu w GUS masakra lepiej tam nie kupować nic. Dobry sposób na oszczędności w budżecie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane