statystyki

Przetarg na listy unieważniony bezprawnie. InPost otrzyma odszkodowanie?

autor: Sławomir Wikariak02.11.2015, 07:29; Aktualizacja: 02.11.2015, 08:09
Jak stwierdził InPost w komunikacie giełdowym, wyrok oznacza, że to z tą firmą CUW musi zawrzeć teraz umowę

Jak stwierdził InPost w komunikacie giełdowym, wyrok oznacza, że to z tą firmą CUW musi zawrzeć teraz umowęźródło: ShutterStock

Orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie może słono kosztować budżet państwa. Uznał on, że Centrum Usług Wspólnych złamało prawo, unieważniając przetarg na przesyłki dla całej administracji centralnej – w sumie ponad 100 ministerstw i urzędów.

Przypomnijmy – w grudniu 2014 r. wygrała go spółka InPost z ofertą 33 mln zł. Poczta Polska, która zaproponowała 36 mln zł, odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, a potem do sądu, gdzie przegrała. CUW jednak i tak nie zawarł umowy z InPostem, unieważniając w maju cały przetarg. Powód? Zawarcie umowy przestało leżeć w interesie publicznym. Ani sami oferenci, ani opinia publiczna niczego więcej się nie dowiedzieli. CUW powołało się bowiem na dokumenty objęte tajemnicą.

Właśnie z tego względu nie znamy uzasadnienia wyroku. Skoro jednak sąd oddalił skargę CUW, to znaczy, że zgodził się z KIO. Ta jednoznacznie stwierdziła, że nie wolno opierać unieważnienia przetargu na tajnych przesłankach. Zwróciła wręcz uwagę, że pozwalałoby to zamawiającemu robić, co chce.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Maciej(2016-01-13 19:57) Zgłoś naruszenie 10

  bzdety.... że niby krótko czynne i po terminie ?? hehe poczekajcie jak poczta bd nosić to bd dopiero płakać :):) ja tam nigdy nie miałem problemu, Ani Z rachunkiem TPSA od kiedy go inpost nie roznosi to albo trza wydzwaniać gdzie jest albo czekać i czekać :) Ehh naród Nigdy nie dogodzisz człowiekowi :) pozekajcie co bd jak poczta bd nosić sądy :D bd kolejki i awiza :D bo 1600 Brutto za zgubiony liścik juz mi listonosz mówił :) hihih

  Odpowiedz
 • Waldemar(2015-11-02 13:11) Zgłoś naruszenie 11

  Kupilem towar ktory mial byc przeslany za pomoca kuriera Inpost przesylka zginela .Rezygnuje z uslug Inpostu i bede namawial znajomych do tego .

  Odpowiedz
 • Anonim(2015-12-21 23:00) Zgłoś naruszenie 10

  Co tu sie dziwić jak chetnych do pracy niema w Inpost a sądówki nie są dostarczane albo po terminie .... Sporo po terminie.

  Odpowiedz
 • jacek(2015-11-02 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Nikt nie zauważył, że przesyłki od InPostu można odebrać w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.oo do 17.oo. Operator zupełnie nie wziął pod uwagę faktu , że w tych godzinach większość ludzi pracuje i nie będzie miało możliwości odebrania przesyłki. Tym samym zostaje im odebrane prawo wynikające z art. 45 Konstytucji, Art. 510. § 1 k.p.c. , art. 10 k.p.a (i zapewne innych) czyli czynnego udziału w postępowaniu.

  Odpowiedz
 • ewer(2015-11-02 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy odpowiedzialność konkretnego urzędnika,a nie zawsze - skarb państwa ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane