statystyki

Przetarg na listy unieważniony bezprawnie. InPost otrzyma odszkodowanie?

autor: Sławomir Wikariak02.11.2015, 07:29; Aktualizacja: 02.11.2015, 08:09
Jak stwierdził InPost w komunikacie giełdowym, wyrok oznacza, że to z tą firmą CUW musi zawrzeć teraz umowę

Jak stwierdził InPost w komunikacie giełdowym, wyrok oznacza, że to z tą firmą CUW musi zawrzeć teraz umowęźródło: ShutterStock

Orzeczenie Sądu Okręgowego w Warszawie może słono kosztować budżet państwa. Uznał on, że Centrum Usług Wspólnych złamało prawo, unieważniając przetarg na przesyłki dla całej administracji centralnej – w sumie ponad 100 ministerstw i urzędów.

Przypomnijmy – w grudniu 2014 r. wygrała go spółka InPost z ofertą 33 mln zł. Poczta Polska, która zaproponowała 36 mln zł, odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej, a potem do sądu, gdzie przegrała. CUW jednak i tak nie zawarł umowy z InPostem, unieważniając w maju cały przetarg. Powód? Zawarcie umowy przestało leżeć w interesie publicznym. Ani sami oferenci, ani opinia publiczna niczego więcej się nie dowiedzieli. CUW powołało się bowiem na dokumenty objęte tajemnicą.

Właśnie z tego względu nie znamy uzasadnienia wyroku. Skoro jednak sąd oddalił skargę CUW, to znaczy, że zgodził się z KIO. Ta jednoznacznie stwierdziła, że nie wolno opierać unieważnienia przetargu na tajnych przesłankach. Zwróciła wręcz uwagę, że pozwalałoby to zamawiającemu robić, co chce.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Maciej(2016-01-13 19:57) Zgłoś naruszenie 10

  bzdety.... że niby krótko czynne i po terminie ?? hehe poczekajcie jak poczta bd nosić to bd dopiero płakać :):) ja tam nigdy nie miałem problemu, Ani Z rachunkiem TPSA od kiedy go inpost nie roznosi to albo trza wydzwaniać gdzie jest albo czekać i czekać :) Ehh naród Nigdy nie dogodzisz człowiekowi :) pozekajcie co bd jak poczta bd nosić sądy :D bd kolejki i awiza :D bo 1600 Brutto za zgubiony liścik juz mi listonosz mówił :) hihih

  Odpowiedz
 • Waldemar(2015-11-02 13:11) Zgłoś naruszenie 11

  Kupilem towar ktory mial byc przeslany za pomoca kuriera Inpost przesylka zginela .Rezygnuje z uslug Inpostu i bede namawial znajomych do tego .

  Odpowiedz
 • Anonim(2015-12-21 23:00) Zgłoś naruszenie 10

  Co tu sie dziwić jak chetnych do pracy niema w Inpost a sądówki nie są dostarczane albo po terminie .... Sporo po terminie.

  Odpowiedz
 • jacek(2015-11-02 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  Nikt nie zauważył, że przesyłki od InPostu można odebrać w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.oo do 17.oo. Operator zupełnie nie wziął pod uwagę faktu , że w tych godzinach większość ludzi pracuje i nie będzie miało możliwości odebrania przesyłki. Tym samym zostaje im odebrane prawo wynikające z art. 45 Konstytucji, Art. 510. § 1 k.p.c. , art. 10 k.p.a (i zapewne innych) czyli czynnego udziału w postępowaniu.

  Odpowiedz
 • ewer(2015-11-02 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy odpowiedzialność konkretnego urzędnika,a nie zawsze - skarb państwa ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane