statystyki

Otwarcie ofert w przetargu na przesyłki sądowe znów przesunięte

autor: Sławomir Wikariak16.10.2015, 07:19; Aktualizacja: 16.10.2015, 09:04
listonosz, poczta

Największy problem sprawa system elektronicznego potwierdzania odbioruźródło: ShutterStock

Ponownie zostanie przełożony termin składania ofert w największym tegorocznym przetargu na usługi pocztowe, czyli korespondencję sądową. Krajowa Izba Odwoławcza po raz kolejny nakazała doprecyzowanie specyfikacji.

Przetarg toczy się od maja. Zamawiający, czyli Centrum Zakupów dla Sądownictwa, wciąż jednak dokonywał zmian w specyfikacji – czy to wynikających z czerwcowego wyroku KIO, czy to na skutek pytań dwóch operatorów walczących o to zlecenie. Jedna z tych zmian, dokonana we wrześniu, wzbudziła zastrzeżenia Poczty Polskiej (PP). Chodziło o system elektronicznego potwierdzenia odbioru (EPO). Dzięki niemu sądy na bieżąco dowiadują się, że przesyłka została już doręczona. Wymagania z nim związane są kluczowe dla PP, gdyż dopiero wdraża ona to rozwiązanie. Tymczasem jej konkurent, czyli Polska Grupa Pocztowa, w trakcie realizacji dwuletniego kontraktu objął nim już wszystkie sądy w Polsce. Ma więc gotowy i działający system.

Zgodnie z zakwestionowaną zmianą specyfikacji EPO miałoby objąć nie tylko przesyłki rejestrowane, lecz także nierejestrowane. Tymczasem, jak podkreśla PP w swoim odwołaniu, wskazana w innym miejscu specyfikacji definicja EPO i jego elementu, jakim jest elektroniczna książka nadawcza (EKN), odnosi się wyłącznie do przesyłek rejestrowanych.

CZdS w odpowiedzi na to odwołanie 1 października znów zmodyfikował specyfikację, doprecyzowując, że będzie wymagał potwierdzenia statusu tych przesyłek nierejestrowanych, których numer nadawczy zostanie przekazany przez EKN. To jednak nie usatysfakcjonowało PP, która złożyła kolejne odwołanie, żądając sprecyzowania, jakie przesyłki i w jakim wolumenie będą nadawane wraz z numerem w EKN.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane