statystyki

Komisja rekomenduje przyszłych sędziów TK

autor: Małgorzata Kryszkiewicz08.10.2015, 07:08; Aktualizacja: 08.10.2015, 09:51
Prawo

Obowiązująca od sierpnia ustawa pozwoli kończącemu swoją kadencję Sejmowi zdecydować o 1/3 składu TKźródło: ShutterStock

Roman Hauser, Krzysztof Ślebzak, Andrzej Jakubecki, Bronisław Sitek oraz Andrzej Jan Sokala – to kandydaci na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wczoraj wszyscy uzyskali pozytywną opinię sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. O ich wyborze na nowych członków TK posłowie zdecydują na trwającym posiedzeniu plenarnym.

 Roman Hauser to obecny przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa oraz prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ma tytuł profesora nauk prawnych, jest związany z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prof. Hauser był także jednym z autorów założeń teoretycznych i współtwórcą reformy sądownictwa administracyjnego, dzięki której sądy administracyjne w Polsce są dwuinstancyjne. To nie dziwi, gdyż zainteresowania prof. Hausera skupiają się właśnie wokół zagadnień ustrojowych prawa administracyjnego materialnego i postępowania administracyjnego.

 Krzysztof Ślebzak również związany jest z poznańską uczelnią, na której zatrudniony jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od 2014 r. kieruje Zakładem Prawa Pracy i Prawa Socjalnego na Wydziale Prawa i Administracji tego uniwersytetu. Prof. Ślebzak jest także dyrektorem Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Biuro zajmuje się m.in.: analizą orzecznictwa sądowego, opiniowaniem projektów aktów prawnych, przygotowywaniem analiz i opracowań naukowych dotyczących orzecznictwa sądowego. Krzysztof Ślebzak ma na swoim koncie wiele opracowań naukowych, przede wszystkim dotyczących tematyki uposażeń emerytalnych.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane