statystyki

Komisja rekomenduje przyszłych sędziów TK

autor: Małgorzata Kryszkiewicz08.10.2015, 07:08; Aktualizacja: 08.10.2015, 09:51
Prawo

Obowiązująca od sierpnia ustawa pozwoli kończącemu swoją kadencję Sejmowi zdecydować o 1/3 składu TKźródło: ShutterStock

Roman Hauser, Krzysztof Ślebzak, Andrzej Jakubecki, Bronisław Sitek oraz Andrzej Jan Sokala – to kandydaci na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wczoraj wszyscy uzyskali pozytywną opinię sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. O ich wyborze na nowych członków TK posłowie zdecydują na trwającym posiedzeniu plenarnym.

 Roman Hauser to obecny przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa oraz prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego. Ma tytuł profesora nauk prawnych, jest związany z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prof. Hauser był także jednym z autorów założeń teoretycznych i współtwórcą reformy sądownictwa administracyjnego, dzięki której sądy administracyjne w Polsce są dwuinstancyjne. To nie dziwi, gdyż zainteresowania prof. Hausera skupiają się właśnie wokół zagadnień ustrojowych prawa administracyjnego materialnego i postępowania administracyjnego.

 Krzysztof Ślebzak również związany jest z poznańską uczelnią, na której zatrudniony jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od 2014 r. kieruje Zakładem Prawa Pracy i Prawa Socjalnego na Wydziale Prawa i Administracji tego uniwersytetu. Prof. Ślebzak jest także dyrektorem Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Biuro zajmuje się m.in.: analizą orzecznictwa sądowego, opiniowaniem projektów aktów prawnych, przygotowywaniem analiz i opracowań naukowych dotyczących orzecznictwa sądowego. Krzysztof Ślebzak ma na swoim koncie wiele opracowań naukowych, przede wszystkim dotyczących tematyki uposażeń emerytalnych.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane