statystyki

Warto się pospieszyć z egzaminem na prawo jazdy. Od 2016 roku zmieniają się przepisy

autor: Danuta Pawłowska05.10.2015, 17:00; Aktualizacja: 13.10.2015, 10:55
prawo-jazdy

Prawo nałoży na młodego kierowcę obowiązek poddania się dodatkowemu szkoleniu.źródło: ShutterStock

Chciałem zrobić prawo jazdy jeszcze w tym roku, ale okazało się, że na kursach w moim mieście nie ma już miejsc. Czy jeśli zdam egzamin teoretyczny w tym roku, zaś praktyczny w przyszłym, to także obejmą mnie zmiany w przepisach dotyczących kierowców – pyta Wojciech z Kalisza.

Jeśli ostateczny egzamin odbędzie się w 2016 r., to świeżo upieczonego kierowcę będą obowiązywać już nowe przepisy. Według prawa każdy, kto po 4 stycznia 2016 r. otrzyma po raz pierwszy prawo jazdy kategorii B, będzie objęty okresem próbnym przez dwa lata, a szczególne obowiązki przypadną na pierwsze osiem miesięcy.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • młody(2015-10-06 03:08) Zgłoś naruszenie 70

    warto się pospieszyć i szybko wyjechać z tego chorego kraju

    Odpowiedz
  • Ewuś(2015-11-25 11:08) Zgłoś naruszenie 30

    Nie wiem czy słyszeliście, ale prawdopodobnie przepisy, które miały wejść od 4 stycznia 2016r. są ODROCZONE!!!

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-10-06 11:32) Zgłoś naruszenie 20

    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę I co ma powiedzieć człowiek (wyborca) robiony na szaro przez tzw polityków zbawców narodu przed każdymi jednymi wyborami przecież im wszystkim chodzi tylko o stołki i o kasę która dostaną na tym stołku politycy i rodzina a nie zwykły człowiek żeby mu ulżyć i co by żyło i pracowało się łatwiej

    Odpowiedz
  • ebaju(2015-10-05 17:21) Zgłoś naruszenie 20

    Co za kretyn to wprowadził? W takim razie proponuję OBOWIĄZKOWE UCZESTNICTWO w takich kursach dla wszystkich "działaczy" rządu. Strata czasu, pieniędzy i nerwów.

    Odpowiedz
  • POLAK(2015-11-15 08:58) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego SPOŁECZEŃSTWO,przyzwala na coraz bardziej rystrykcyjne wymogi,przy zdawaniu na Prawo Jazdy? Kto to ustala,według jakich kryteriów,kto na to pozwala? To jest G N Ę B I E N I E! Młodych ludzi szczególnie!W Polsce "zrobienie" Prawa Jazdy,to Ogromna TRAUMA dla zdajacego,albo interes dla instruktora-łapówkarza?Obywatele POLSKI,nie są jakimiś idiotami nie dorozwiniętymi umysłowo,a "prawo jazdy" nie jest "OSCAREM"? Przestancie idioci utrudniać życie Obywatelom!

    Odpowiedz
  • Xenomorph(2015-10-05 20:10) Zgłoś naruszenie 10

    Utrudniania ciąg dalszy. I gdzie to przyjazne państwo tak obiecywane przez PO? No ale kasa musi się zgadzać. Nie zdziwiłbym się, gdyby coraz więcej było na drogach kierowców po prostu bez prawa jazdy.

    Odpowiedz
  • sylwer(2015-11-20 10:01) Zgłoś naruszenie 10

    Banda idiotów i złodziei tylko kase z ludzi wyciągać chory kraj nieprzyjazny dla ludzi chętnie bym komuś do dupy nakopał,kiedyś to wszystko i tak pęknie strzeżcie sie

    Odpowiedz
  • aga(2016-01-15 19:10) Zgłoś naruszenie 10

    wszyscy macie słuszną racje,ale jak przyjdzie co do czego to nikt nie umie otworzyć gęby,dlatego jest jak jest

    Odpowiedz
  • Proszę o odpowiedź(2015-11-22 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jeżeli robię prawko w tym roku ale nie wyrobię się z egzaminem bo mam jeszcze sporo godzin do wyjeżdżenia to na drugi rok już będą mnie obowiązywały nowe przepisy czy jeszcze te stare bo zapisałam się na starych przepisach .?:/

    Odpowiedz
  • Ciekawska.kursantka(2015-11-13 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    A jeżeli wszystkie egzaminy zda sie w tym roku ale prawo jazdy zostanie wydane w 2016 ( ponieważ nawet jak złoże wniosek o prawo jazdy to starostwo ma na wydanie miesiąc) to wtedy będzie sie liczyło normalnie na starych zasadach czy już na nowych ?

    Odpowiedz
  • Kamil(2015-12-21 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    to tak jak z teoretycznymi pytaniami tez mialy dawno wchodzic nowe i ze 3, albo 4 lata nie wchodzily , ja tez sie pospieszylem i zdalem 14 paz 2015 zeby zdazyc przed zmianami a tu tylko chyba chcieli zagonic zeby klientow porobic ,. . Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Michał (2016-03-22 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli są państwo w posiadaniu Ukraińskiego prawa jazdy, mogę pomóc w weryfikacji jego ważności. Samego prawa jazdy jak i dokumentów z nim związanych takich jak meldunek, karta pobytu czy certyfikat ukończenia szkoły. W razie potrzeby mogę taki dokument zweryfikować przy jego odbiorze. 00380689059159

    Odpowiedz
  • pawel(2016-10-06 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Pytania bywaja bardzo klopotliwe i podchwytliwe co sprawia czasem duzy problem... W koncu zaczalem korzystac ze stronki prawo-jazdy-360 i tam pozytywnie zaskoczyly mnie wyjasnienia do pytan,ktore bardzo ulatwiaja nauke.

    Odpowiedz