Seremet: Prezes NIK powinien odpowiadać karnie

autor: Ewa Ivanova01.10.2015, 07:19; Aktualizacja: 01.10.2015, 10:39
Andrzej Seremet, prokurator generalny / fot. Wojtek Górski

Andrzej Seremet, prokurator generalny / fot. Wojtek Górskiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

A gdyby chodziło o zabójstwo? Czy byłoby do pogodzenia z zasadami zwykłej przyzwoitości i sprawiedliwości, jeśliby Sejm stwierdził, że nie będzie procedować wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu? - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Seremet, prokurator generalny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • jjj(2015-10-02 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Popełnienie przestępstwa nie jest "naruszeniem kodeksu karnego".
    Kodeks karny jedynie określa, jaką karę się ponosi za popełnienie przestępstwa.
    Kodeks karny może naruszyć jedynie sąd, orzekając inną karę, niż przewidziana w ustawie za dane przestępstwo

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-10-01 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    i nadal pełnić funkcję prezesa tak szacownej instytucji ja NIK, tylko pracownicy muszą być bez skazy i składać zaświadczenie o nie karalności

    Odpowiedz
  • remi(2015-10-01 22:57) Zgłoś naruszenie 00

    Pana Burego Pan Zych wybronil,obaj koledzy z Podkarpacia.Teraz Mamy Burego z "jedynką" na liscie PSL.Brawo,tak trzymać.Szkoda nawet komentować i się denerwować bo to Polska właśnie!!!

    Odpowiedz
  • kacperek(2015-10-01 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Seremet,doskonale pan wie ,że może pan temu zgierskiemu burakowi skoczyć na pukiel.Odwiesił się i działać będzie do czasu jak nowy sejm uwolni go z imunitetu.Gdyby to zrobiono teraz razem z kwiatkiem umoczyłby nie jeden platfus.Po wyborach u buraka nastąpi amnezja doskonała,koledzy zaś pomogą w znalezieniu posadki.

    Odpowiedz
  • polonus(2015-10-01 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Kolega Bury niewinny , sztabki złota ,to nie dowód, nagranie też go nie dotyczy , coś wybiórcza ta "sprawiedliwość " !!!

    Odpowiedz
  • vilhelm(2015-10-01 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Zgodnie z PO-wską tradycją, ścigać będą policjanta który to nagrał, albo kelnerów. Ostatecznie Kwiatkowski powie, że zrobił to z miłości i jeszcze pewnie dostanie odszkodowanie.
    Na zielonej POwskiej wyspie, tylko kradzież batona, albo prowadzenie strony antykomor to zbronia niesłychana.

    Odpowiedz
  • polen(2015-10-05 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ale mafia osłowa od 89 r. uchylali przepisy prawa PRL-u które eliminowały złodziei i oszustów, a szczególne marnotrawstwa środków publicznych i majątku. I tak doszliśmy do złotego 25 lecia jak mawiał Bronek oddychający przez stołek.

    Odpowiedz