statystyki

Z e-sądu wychodzi pełnowartościowy pozew

autor: Michał Culepa29.06.2015, 07:26; Aktualizacja: 29.06.2015, 09:35
prawo prawnik

Żaden przepis nie nakłada na powoda obowiązku drukowania e-pozwuźródło: ShutterStock

Przejście sprawy z e-sądu do sądu właściwości ogólnej powoduje także przejście tą samą drogą e-pozwu. Nie będzie on więc uzupełniany, lecz będzie podlegał od razu rozpatrzeniu – uchwalił Sąd Najwyższy.

Źródłem sprawy był pozew, jaki w elektronicznym postępowaniu upominawczym skierował Fundusz Inwestycyjny R. przeciwko Ewie L. o zapłatę kwoty 224,27 zł z ustawowymi odsetkami. Należność tę fundusz nabył poprzez umowę cesji wierzytelności od wierzyciela, z którym Ewę L. łączyła umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Sprawy jednak nie rozstrzygnął e-sąd, ale skierował ją do rozpoznania w postępowaniu uproszczonym przez sąd rejonowy w P. – sąd właściwości ogólnej dla pozwanej. Brak bowiem było podstaw do wydania nakazu zapłaty.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • firmapolska(2015-06-29 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ktoś nie chce sprzedawać za grosze należności firmom windykacyjnym powinien sam dochodzić roszczenia. Może to zrobić sam lub z pomocą adwokata/radcy prawnego np. przez sadinternetowy.pl. Prawnik otrzymuje wynagrodzenie czyli ustatowew koszty zastępstwa dopiero jak ściagnie kasę od dłuznika. Firma lub osoba prywatna otrzymyuje zwrot 100% należności głównej, 100% odsetek i 100% kosztów wpisu. Takie jest prawo. Jeżeli zarząd sprzedaje wierzytelnośc za 20% firmie windykacyjnej (najlepiej zagranicznej) , a później jęczy, że nie ma na wypłaty pracownikom to powinien róznice zwracać z własnej kieszenie na podstwaie art. 293 ksh w spółce z o.o, podobie jest w spółce akcyjnej. No chyba że 5% bierze do kieszeni za prowizję od sprzedaży długu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane