statystyki

Warto poinformować e-sąd o zmianie adresu pozwanego

autor: Piotr Pieńkosz14.10.2015, 08:50; Aktualizacja: 14.10.2015, 08:59
Składając pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym (tzw. e-sąd), osoba dochodząca roszczeń musi wskazać adres strony pozwanej.

Składając pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym (tzw. e-sąd), osoba dochodząca roszczeń musi wskazać adres strony pozwanej.źródło: ShutterStock

Złożyłem pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym przeciwko pewnej spółce, od której dochodzę roszczeń pieniężnych. Wciąż czekam na jego rozpatrzenie. Dowiedziałem się, że już po złożeniu i opłaceniu pozwu, ale przed jego rozstrzygnięciem spółka zmieniła adres. Czy mogę, a może wręcz powinienem, poinformować e-sąd o tej modyfikacji? Obawiam się, że jeśli tego nie zrobię, mój pozew nie zostanie rozpatrzony – pisze pan Albert.

Składając pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym (tzw. e-sąd), osoba dochodząca roszczeń musi wskazać adres strony pozwanej. To na niego sąd będzie kierował wszelką korespondencję dla pozwanego, w tym nakaz zapłaty roszczenia, którego dotyczy pozew. Niezwykle istotne jest, by adres był aktualny. Jeśli sąd nie będzie mógł skutecznie doręczyć korespondencji pozwanemu, sprawa może nie zostać rozpatrzona merytorycznie w ramach elektronicznego postępowania i trafi do tradycyjnego sądu.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane