statystyki

Warto poinformować e-sąd o zmianie adresu pozwanego

autor: Piotr Pieńkosz14.10.2015, 08:50; Aktualizacja: 14.10.2015, 08:59
Składając pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym (tzw. e-sąd), osoba dochodząca roszczeń musi wskazać adres strony pozwanej.

Składając pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym (tzw. e-sąd), osoba dochodząca roszczeń musi wskazać adres strony pozwanej.źródło: ShutterStock

Złożyłem pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym przeciwko pewnej spółce, od której dochodzę roszczeń pieniężnych. Wciąż czekam na jego rozpatrzenie. Dowiedziałem się, że już po złożeniu i opłaceniu pozwu, ale przed jego rozstrzygnięciem spółka zmieniła adres. Czy mogę, a może wręcz powinienem, poinformować e-sąd o tej modyfikacji? Obawiam się, że jeśli tego nie zrobię, mój pozew nie zostanie rozpatrzony – pisze pan Albert.

Składając pozew w elektronicznym postępowaniu upominawczym (tzw. e-sąd), osoba dochodząca roszczeń musi wskazać adres strony pozwanej. To na niego sąd będzie kierował wszelką korespondencję dla pozwanego, w tym nakaz zapłaty roszczenia, którego dotyczy pozew. Niezwykle istotne jest, by adres był aktualny. Jeśli sąd nie będzie mógł skutecznie doręczyć korespondencji pozwanemu, sprawa może nie zostać rozpatrzona merytorycznie w ramach elektronicznego postępowania i trafi do tradycyjnego sądu.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane