Sądy sparaliżowane: Z powodu protestu setki rozpraw odwołane

autor: Małgorzata Kryszkiewicz19.06.2015, 07:10; Aktualizacja: 19.06.2015, 10:18
Prawo

W całym kraju zapadają uchwały mające wyrazić poparcie dla protestujących.źródło: ShutterStock

Na skutek protestu pracowników sądownictwa nie odbyły się setki rozpraw. Ze wstępnych informacji wynika, że wczoraj nie pracowały sądy okręgów wrocławskiego, rzeszowskiego, lubelskiego oraz przemyskiego. Tam protestujący brali urlopy na żądanie lub honorowo oddawali krew.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • Magister(2015-06-19 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    W Szczecinie na szczęście nie ma protestu i praca przebiega bez opóźnień. To zasługa wpływu ludzi ze stowarzyszenia Iustitia, zawsze propaństwowego jak sam prof. Zembala.

    Odpowiedz
  • Informatyk(2015-06-19 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ad vocem do stwierdzenia Sędziego Puchalskiego
    - inwestycje informatyczne finansowane są ze środków unijnych, których i tak nie można przecież przeznaczyć na wynagrodzenia dla pracowników lub sędziów. Stwierdzenia, że pracownicy nie dostają podwyżek z powodu inwestycji informatycznych to czysta demagogia.
    Proszę o rzetelne przedstawianie rzeczywistości.

    Odpowiedz
  • jan(2015-06-19 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze można zmienić pracę !!!

    Odpowiedz
  • GOSC(2015-06-19 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    zLENISTWA CZY TEZ ABY POGRAC NA ZDROWIU KLIENTÓW JESZCZE STRAJKOWAC TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA ZA ŁAMANIE PRAW JESZCZE STRAJKOWAC TO WSTYD DLA ue W rp CO SIE Z NIMI DZIEJE

    Odpowiedz
  • Łotysz(2015-06-19 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    a Solidarność Pracowników Sądownictwa nie poparła tej akcji.

    Odpowiedz
  • doludu(2015-06-19 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    No pewnie zawsze można zmienić pracę i wziąść kredyt - takie podpowiedzi już gdzieś słyszałem.

    Odpowiedz
  • temida(2015-06-19 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    strajk to koszt zrozumcie to strajkujący -domagać się można konwersując a nie generując koszty domagacie się podwyżek - a co mają czynić emeryci, których nie stać na podstawowe leki z dużym stażem pracy. Empatia do innych grup społecznych winna leżeć u podstaw działających związków zawodowych. Małymi krokami i małą łyżeczką ale dla wszystkich jednako czyż tak nie można?

    Odpowiedz
  • Waldek(2015-06-19 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Podobnie jest z inspekcjami rzadowymi - od 2008 roku ZERO waloryzacji. Liczac srednio 2% na rok x 7 lat = minimum 14% waloryzacji.
    A te slzuby to podstawa funkcjonowania Panstwa - nie dziw sie ze jest malo efektywni w sciganiu handlarzy dopalaczami jak pracownik inspekcji za nadgodziny w niedziele dostaje 8 zł dodatku!!!

    Odpowiedz
  • VOVO+(2015-06-19 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się czyta te wpisy, to człowiek się zastanawia - co za nieuki pracują w tych sądach? Proponuję jeszcze dłużej prowadzić sprawy. Zwykła sprawa o zasiedzenie trwa 4-5 lat. Polskie sądownictwo wymaga generalnej reformy, czyli należy wszystko budować od nowa.

    Odpowiedz
  • m(2015-06-19 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    JAKA PRACA, TAKA PLACA!

    Odpowiedz
  • Shinobi(2015-06-19 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    VOVO+

    Co tak Cie zdenerwowało ? Nieuki powiadasz ? Jak będa normalne pensje to i pracownicy będą lepsi - same sądy bedą lepiej pracować.

    Odnośnie informatyzacji to jest ona nieunikniona przy takim natłoku spraw - o milion rocznie spraw przybywa - ale na cholere te nagrywania - miliardy wydawane są na nagrywanie rozpraw w przyziemnych sprawach i tym podobne fanaberie.

    Odpowiedz
  • pracownik z 20 letnim stażem(2015-06-19 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    do Temidy czy 8 lat bez podwyżek to za mało czasu na porozumienie? Jesteśmy wystarczając cierpliwi, i głodni

    Odpowiedz
  • Magister(2015-06-19 11:22) Zgłoś naruszenie 10

    Przyczyną niesnasek i skłócenia w środowiskach, tak jak w sądownictwie, jest zbudowana kastowość dzieląca współpracujących ludzi w celu ich rozgrywania. Sędziowie ani myślą ustąpić części zarobków na rzecz ludzi z nimi współpracujących w sądach, tak samo lekarze nie oddadzą grosza z wynagrodzeń na rzecz pielęgniarek, rządzi egoizm rodem z liberalizmu grupy trzymającej władzę od Magdalenki, tak jak taki Tusk, Strączyński czy sam Michnik

    Odpowiedz
  • zlot(2015-06-19 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Przychodzi mi do głowy powiedzenie "Oni udają, że nam płacą, a my udajemy, że pracujemy"

    Odpowiedz
  • ADWOKACI TEŻ STRAJKUJĄ(2015-06-19 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze. Niedługo zastrajkują też adwokaci - to dopiero będzie paraliż wymiaru sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • lekarz(2015-06-19 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ktoś założy portal "znany sędzia, znany prokurator, znany adwokat". Ciekawe, czy orzecznictwo sądów będzie identycznej, jak dla lekarzy bezprawnie opisywanych na "Znany lekarz".

    Odpowiedz
  • zdziwiony(2015-06-19 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    Pani rzecznik zapomniała dodać, że te oszczędności powstały nie z zaniechania kolejnych durnych i nieprzygotowanych inwestycji w kolejne programy nieprzygotowane do pracy w sądach, ani nie ze zmniejszenia wydatków na urzędników ministerialnych, tylko na sędziach, w większości rejonowych, czyli tych najniżej uposażonych i najbardziej obłożonych pracą!!! MS, jak Janosik. Tylko po co tak kłamać.
    Nota bene np.: apelacja poznańska nie dostała z tej "oszczędności" ani złotówki, więc po co takie farmazony pociskać!!!

    Odpowiedz
  • Podatnik wyborca(2015-06-19 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    Bo sędziowie zarabiają najwięcej! Zadbali o siebie. Mają najwyższy procent średniej krajowej w europie mamy największy odsetek sędziów na głowę mieszkańca i niewydolne sądy i niedouczonych sędziów.

    Odpowiedz
  • Aniutka(2015-06-19 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    do zdziwiony - apelacja łódzka też nic nie dostała...

    Odpowiedz
  • Aniutka(2015-06-19 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    do VOVO+
    nieuki powiadasz... to najpierw sam posiądź wiedzę, że to nie urzędnicy orzekają, a sędziowie.

    Odpowiedz