statystyki

Sądy znów zatrudniają pracowników tymczasowych

autor: Małgorzata Kryszkiewicz04.03.2015, 07:29; Aktualizacja: 04.03.2015, 09:45

W większości jednostek apelacji warszawskiej po raz kolejny zostały ogłoszone przetargi na świadczenie w 2015 r. usług agencji pracy tymczasowej na rzecz sądów. To niepokoi prof. Irenę Lipowicz, rzecznika praw obywatelskich, która w tej sprawie napisała do ministra sprawiedliwości.

RPO zwracała się do szefa resortu już dwa razy – w 2012 i 2013 r. Niestety bezskutecznie. „Z otrzymanych w tej sprawie odpowiedzi wynikało, że problem zostanie wyeliminowany w niedługim czasie po wejściu w życie planowanych regulacji prawnych, dotyczących w szczególności uchylenia obowiązku ukończenia wyższych studiów przez już zatrudnionych urzędników sądów i prokuratury oraz obniżenia wymagań przy ubieganiu się o stanowisko asystenta sędziego” – przypomina prof. Lipowicz. Jednak tak się nie stało. Po wejściu w życie zmian skala zatrudniania pracowników tymczasowych w sądach i powierzania im czynności zarezerwowanych dla urzędników i asystentów nie zmalała.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane