statystyki

Sprawdź organizatora ferii, na które wysyłasz dziecko

autor: Artur Radwan26.01.2015, 17:00
Opiekunowie powinni sprawdzić dokładnie organizatora oraz kwalifikacje wychowawców.

Opiekunowie powinni sprawdzić dokładnie organizatora oraz kwalifikacje wychowawców.źródło: ShutterStock

Zamierzam wysłać 9-letniego syna na zimowisko. To jego pierwszy taki wyjazd i muszę mieć pewność, że będzie bezpieczny. Chciałabym wiedzieć, czy organizator daje takie gwarancje i czy moim dzieckiem zajmie się wykwalifikowana kadra – pisze pani Anna

Zanim zdecydujemy się na wysłanie dziecka na kolonię lub obóz, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić firmę prowadzącą taką działalność. Każdy wyjazd powinien zostać zorganizowany zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej w sprawie warunków, jakie muszą spełnić organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad ich nadzorowania.

Na podstawie tego rozporządzenia organizator zobowiązany jest zgłosić wyjazd do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce siedziby osoby lub firmy. Zgłoszenia dokonuje za pośrednictwem elektronicznego formularza (na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl), jednocześnie wysyłając do kuratorium wersję papierową. Po zatwierdzeniu zgłoszenia kurator przesyła informację do kuratorium właściwego ze względu na miejsce wypoczynku, a także do służb sprawujących nadzór nad bezpiecznym wypoczynkiem: właściwych terenowo jednostek Państwowej Straży Pożarnej i stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Chcąc sprawdzić, czy obóz, na który wysyłamy dziecko, został zgłoszony do kuratorium oświaty, trzeba zajrzeć na stronę internetową www.wypoczynek.men.gov.pl. W zakładce „Dla rodziców” jest baza organizowanych wyjazdów. Uwaga! Sprawdzajmy organizatora nie wcześniej niż na 21 dni przed rozpoczęciem wypoczynku – do tego momentu ma czas na zgłoszenie.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane