statystyki

Prokuratorzy chcą sprawiedliwego podziału pracy

autor: Ewa Ivanova19.12.2014, 07:32; Aktualizacja: 19.12.2014, 07:38
Zdaniem związku podpisanie rozporządzenia będzie oznaczało nieuchronną klęskę prokuratury z chwilą wprowadzenia kontradyktoryjnego procesu karnego w lipcu 2015 r.

Zdaniem związku podpisanie rozporządzenia będzie oznaczało nieuchronną klęskę prokuratury z chwilą wprowadzenia kontradyktoryjnego procesu karnego w lipcu 2015 r.źródło: ShutterStock

Projekt zmian prokuratorskiego regulaminu prowadzi do „zakonserwowania obecnego, archaicznego modelu prokuratury, który jest niewydolny już w aktualnych realiach”. Tak propozycje autorstwa ministra Cezarego Grabarczyka ocenia w najnowszej uchwale Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury.

. Apeluje m.in. o zaniechanie dalszych prac nad przedstawionym do konsultacji projektem, wydłużenie o miesiąc vacatio legis rozporządzenia Biernackiego, które ma wejść 1 stycznia 2015 r. i podjęcie rozmów ze środowiskiem prokuratorskim. Wszystko po to, aby dokonać sprawiedliwego podziału pracy i zderegulowania obowiązków związanych ze statystyką, wizytacjami, lustracjami i ocenami okresowymi.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • StAAbrA(2014-12-19 10:18) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli poszkodowany wykłada prokuratorom dowody winy przestępcy - na tacy , to już bardziej sprawiedliwego podziału obowiązków nie ma .
  Zgadza się , Panienki ? - no to do roboty .

  Odpowiedz
 • c(2014-12-22 00:03) Zgłoś naruszenie 00

  Prokuratorzy chcą sprawiedliwości. Koń by się uśmiał.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane