statystyki

Sędziowie nie chcą już być chłopcami do bicia

autor: Emilia Świętochowska17.10.2014, 06:00; Aktualizacja: 21.10.2014, 14:20
Prof. Ewa Łętowska pierwszy polski rzecznik praw obywatelskich, sędzia TK w stanie spoczynku

Prof. Ewa Łętowska pierwszy polski rzecznik praw obywatelskich, sędzia TK w stanie spoczynkuźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Powołanie rzecznika prasowego sądów pomoże w wykreowaniu lepszego wizerunku polskiego sądownictwa. Należy też zmienić ścieżkę wchodzenia do zawodu – zgodzili się uczestnicy debaty DGP.

Dlaczego państwa zdaniem kompetencje sędziów budzą tak wiele wątpliwości? Czemu w kontekście sądownictwa bardzo często pojawiają się w debacie publicznej opinie o sitwie, nepotyzmie, korupcji, a wizerunek sądów i sędziów jest, delikatnie mówiąc – zły?


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Joanna Żakowska(2014-10-17 10:57) Zgłoś naruszenie 00

  O matko ! Sędziowie , podobnie jak prokuratorzy są kompletnie niereformowalni . To przede wszystkim przez nich obywatel nie może mieć zaufania do wszelkich władz w Polsce . Jak w ogóle osoby łamiące prawo , stronnicze mogą stawać się prokuratorami i sędziami ? Są zupełnie pozbawieni samokrytycyzmu . Co wymyślili ? Jeszcze jeden organ chroniący ich przekręty . Oczywiście jak zwykle na koszt podatników- swoich ofiar . Pytam się- jaki organ was NIE chroni ? Nie ma w ogóle drogi skargowej . "Kontrola " to znajomi , rodzina "kontrolowanych " . Nawet akt sprawy nie czytacie . Jasnowidze ? Ludzie NIE mają do was szacunku . Boją się was po prostu bo jesteście bezkarni . Niedobre media i piszący na forach grożą wam paluszkiem ? {Nic więcej nie mogą zrobić} są be i fu ? A co mogą więcej zrobić ? Przecież nikogo nie słuchacie . Macie zdrowie , życie , bezpieczeństwo obywateli w głębokim poważaniu . Korupcja , nepotyzm , bandyckie działania ? Udowodnić nie można ale przecież to widać po waszym postępowaniu . A może powołać rzecznika {uczciwego} broniącego obywateli przed waszym przestępczym działaniem ? Może znieść w końcu immunitety bo dają bezkarność władzy szkodliwej dla podatników ? Może zaczniecie odpowiadać za wasze stronnicze działania i będziecie wypłacać z własnej kieszeni duże odszkodowania przez was poszkodowanym ? Jeszcze z bezczelnością stwierdzacie w tym artykule , że jesteście po prostu tchórzami i za takie pieniądze nikt was do uczciwej pracy nie zmusi. Możecie sobie gadać w nieskończoność o waszych "krzywdach . Ludzie są coraz bardziej wkurzeni .Podejrzewam , że za dwa , trzy lata pogonią was w niezbyt grzeczny sposób . Nie da się tak dalej żyć ! Jakby ktoś chciał mnie o coś oskarżyć to BARDZO o to proszę ! Grajmy w otwarte karty ! Jestem oskarżycielem posiłkowym . Mam dużo dokumentów i świadków w mojej sprawie . Jestem też w stanie odszukać b. wiele osób poszkodowanych przez sądy i prokuratury . Jest nas bardzo , bardzo wiele.

  Odpowiedz
 • Borys Nosarzewski(2014-10-18 16:21) Zgłoś naruszenie 00

  W 100 % popieram Joannę i wierzę, że te całe towarzystwo wzajemnej adoracji z tzw. wymiaru sprawiedliwości odpowie za zbrodnie, z okresu PRL-u i obecne przestępcze i antypaństwowe działania. Na dowód mojej i moich dzieci krzywdy, przedstawiam link swojego blogu.

  http://4lomza.bloog.pl/?smoybbtticaid=613a50

  Odpowiedz
 • Meloman(2014-10-19 13:40) Zgłoś naruszenie 00

  Dyskusje w środowisku nie wiele pomogą: dyskusje fasadowe, programy nie wiadomo do czego mające prowadzić. Nie ma wizji, nie ma wiedzy, jest obawa i irytacja. Wszyscy wiedzą, że nie jest tak, jak być powinno, ale jak być powinno? Po pierwsze, na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć. Żałosne jest przeliczanie liczby sędziów na 1000 obywateli. Panie Bojarski, absolutnie się z panem zgadzam i podpisuję pod wszystkim co pan powiedział. Ci ludzie sami, bez pomocy z zewnątrz, będą kręcić się za własnym ogonem, powtarzać te same blędy. Wiedza prawnicza to za mało do reformowania sądownictwa. Potrzeben są innego rodzaju umiejetności i kompetencje.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane