statystyki

Sędziowie walczą o nieprzenoszalność

autor: Małgorzata Kryszkiewicz28.10.2014, 07:31; Aktualizacja: 28.10.2014, 08:15

Minister sprawiedliwości znów będzie wydawał decyzje na podstawie aktu, który jeszcze nie wszedł w życie. Inaczej przywracane sądy nie mogłyby zacząć pracy 1 stycznia 2015 r.

Problem dotyczy przenoszenia sędziów, których sądy macierzyste – na skutek reformy Gowina – zostały przekształcone w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Po 1 stycznia 2015 r. mają one zostać przywrócone. Jak wynika z projektu rozporządzenia, który właśnie trafił do konsultacji, kolejne 34 jednostki zostaną reaktywowane siedem miesięcy później, czyli 1 lipca. Przed resortem więc niebagatelna akcja przeniesienia około 500 sędziów.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • qwert(2014-10-28 09:44) Zgłoś naruszenie 00

  Panowie sędziowie z sądów w których chyba mają mało pracy szukają dziury w całym. Czy może po to aby błysnąć medialnie? Ktoś kogoś przenosi przed wejściem w życie rozporządzenia? Nie. Czy te "przenosiny" wpływają może na ich niezawisłość, zmieniają im miejsce pracy? No chyba nie. Przecież zostają w tym samym miejscu. Jakoś nie mam już ochoty słuchać o podobnych wybrykach. Oby jeszcze się nie okazało, że po 1 stycznia odstąpią od orzekania bo są źle przeniesieni.
  PS. A z tego, że TK ma się wypowiedzieć wynika, że się zapewne wypowie. Samo to, że TK ma się wypowiedzieć nie oznacza niestosowania przepisu.

  Odpowiedz
 • wjw(2014-10-28 09:53) Zgłoś naruszenie 00

  Następna będzie dziedziczność ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane