statystyki

Jak walczyć z ubezpieczycielami, którzy zaniżają odszkodowania

autor: Łukasz Sobiech30.07.2014, 07:17; Aktualizacja: 30.07.2014, 09:53
Jak spierać się z ubezpieczycielem, który przyznał niższe odszkodowanie

Jak spierać się z ubezpieczycielem, który przyznał niższe odszkodowanieźródło: ShutterStock

Większość właścicieli czterech kółek, którzy wykupili polisę, jest przekonana, że może spać spokojnie. W ich ocenie gdy dojdzie do szkody, np. kradzieży pojazdu lub jego uszkodzenia, zakład ubezpieczeń pokryje straty i wypłaci odszkodowanie zgodnie z wariantem umowy i kwotą tam podaną. W praktyce tak nie jest. Najczęściej wypłata jest mniejsza, a zdarzają się przypadki, że ubezpieczyciel w ogóle jej odmówi.

Najczęściej suma proponowana przez ubezpieczycieli jest niższa od oczekiwań właścicieli pojazdów. Przy większości umów ubezpieczenia (bez określonej sumy gwarancyjnej) to, że auto zostało ubezpieczone na określoną kwotę, nie ma większego znaczenia. Liczy się wartość samochodu z chwili szkody (kradzieży, zniszczenia itp.). Ustalając ją, bierze się pod uwagę wiele czynników, w tym stan techniczny auta, naprawy, liczbę właścicieli, czy było z rynku polskiego. Ubezpieczyciele stosują korekty, które pozwalają im obniżyć wysokość odszkodowania.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2014-07-30 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    ...trzeba podzielić się odszkodowaniem z papugą , z papugą ubezpieczyciela , z odpowiednimi ludźmi tego ubezpieczyciela - i z łańcuchowym przebierańcem . Inaczej - przekręcą cię , jak kaszankę .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane