statystyki

W trakcie rozwodu nie wszystkie chwyty dozwolone

autor: Ewa Maria Radlińska01.07.2014, 08:24; Aktualizacja: 01.07.2014, 08:29

Sąd Okręgowy w Warszawie: dla istnienia posiadania nie jest konieczne rzeczywiste korzystanie z rzeczy, lecz sama możność takiego korzystania. Jeżeli więc żona wymieni zamki w drzwiach domu w którym czasem przebywa mąż, musi się ona liczyć z tym, że sąd nakaże jej udostępnienie nowych kluczy małżonkowi.

Małżonkowie R. byli w trakcie rozwodu, ale wciąż razem mieszkali. Ich relacje dalekie jednak były od poprawnych: dochodziło między nimi do kłótni, a nawet kobieta złożyła zawiadomienie do prokuratury na męża z powodu pobicia jej. Sprawa została jednak umorzona. W końcu mężczyzna wyprowadził się, jednak od czasu do czasu wciąż bywał we wspólnym mieszkaniu. Pewnego dnia, kiedy kobieta wróciła z dziećmi z przedszkola stwierdziła, że w domu nie ma telewizora, dvd, dekodera TV, komputera i kina domowego. Kobieta wymieniła więc zamki w drzwiach z obawy przed przemocą męża oraz aby nie dopuścić do samowolnego wynoszenia przez niego rzeczy.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane