statystyki

Fantazja dziennikarska może kosztować 10 tys. zł

autor: Ewa Maria Radlińska05.05.2014, 08:29; Aktualizacja: 05.05.2014, 08:33

Od obowiązku zachowania szczególnej staranności i rzetelności podczas sprawdzania prawdziwości wiadomości nie zwalnia dziennikarza to, że motywem publikacji prasowej jest ochrona uzasadnionego interesu społecznego.

S.P. od 1992 r. do 2012 r. prowadził działalność gospodarczą w zakresie transportu wodnego pasażerskiego. Miał łódź, która była hotelem - restauracją i charakterystyczne gondole, którymi zabierał na rejsy turystów.

Płynie wycieczka

Wiosną 2010 r., w czasie powodzi, która swym zasięgiem objęła nadwiślańskie gminy, kilka razy swoją łodzią wypływał na zalane tereny do kilku mieszkańców i z narażeniem dla własnego życia oraz sprzętu, nieodpłatnie niósł pomoc dotkniętym klęską żywiołową ludziom. W tym okresie nie trudnił się przewozem turystów na zalane obszary. Pewnego dnia zadzwonił do niego dziennikarz, który przedstawiając się za turystę chciał wynająć łódź. S.P. nie wyraził na to zgody.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane