statystyki

Dowód z pomówień nie wymaga potwierdzenia

autor: Ewa Maria Radlińska06.05.2014, 08:33; Aktualizacja: 06.05.2014, 09:16

SO w Gliwicach: Procedura karna nie wyłącza możliwości oparcia ustaleń faktycznych tylko na jednym dowodzie, byleby ocena tego dowodu była rzeczowa oraz logiczna i nie wkraczała w sferę dowolności.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom. Oskarżyła ich o to, że handlowali haszyszem oraz amfetaminą. Transakcji było kilkadziesiąt.

Sąd Rejonowy w Gliwicach uznał ich za winnych. D.B. dostał karę łączną w wymiarze 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności, a jego partner w interesach 2 lata i 6 miesięcy do odsiadki. Wszyscy, łącznie z prokuratorem wnieśli apelację. Mężczyźni uważali, że sąd zbyt surowo ich potraktował, zaś prokurator, że wręcz przeciwnie – zbyt łagodnie.

Przy tym obrońca D.B. zaskarżył orzeczenie w zakresie rozstrzygnięcia uznającego winnym jego klienta wskazując, że został on skazany na podstawie wyłącznie dowodu z wyjaśnień współoskarżonego, wobec braku innych dowodów wskazujących na jego winę. Uważał więc, że sąd rejonowy niezasadnie dał wiarę temu dowodowi.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane