To był gorący rok dla wymiaru sprawiedliwości. Wywiad z Maciejem Strączyńskim

autor: Małgorzata Kryszkiewicz23.12.2013, 07:00
Maciej Strączyński, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”

Maciej Strączyński, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Parlament mają, rząd mają, a sądów nie mają. I żadnego wpływu na powoływanie sędziów. A skoro nie mogą ich sobie wybrać, to próbują im poprzywiązywać do rąk sznurki, żeby za nie pociągać - mówi wywiadzie dla DGP Maciej Strączyński, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia"

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • falkone(2013-12-23 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo, rzeczowy i interesujący tekst. Niestety dla polityków, to jak grochem o ścianę.

    Odpowiedz
  • Stow. Przeciw Bezprawiu(2013-12-23 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wywiad jest w części rzeczowy. Niemnie nie doczytałem się adni jednego zdania na temat arogancji, niskich kompetencji a przede wszystkim samokrytyki, że znacząca część procesów ciagnie się latami z powodu braku decyzyjności, braku zasad logicznego rozumowania oraz nagminnego przeinaczania treści protokołów sędziowskich. Ci kłuje w oczy to całkowity brak woli do nagrywania rozpraw ( w naszej ocenie wyłącznie w celach kontrolnych treści protokołu), a także zdumiewająca niechęć do udziału organizacji społecznych w postępowaniach sądowych.
    Sędzia Maciej Strączyński wręcz wyraźnie zadowolony jest, że nikt poza sędziami nie ma wpływu na ich powoływanie, awansowanie oraz karanie ( o tym nawet jednego wyrazu). Jak widać wg Pana sędziego oni są nadludźmi. A gdzie kontrola społeczna Panie Przewodniczący ? Błogie milczenie. A gdzie konkursy na powoływanie sędziego ? Też ani słowa.

    Odpowiedz
  • falkone(2013-12-24 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ad vocem StAAbrA. Szkoda rąk do gadania.Jeden z 50% niezadowolonych z wyroków.Ktoś musi przegrać przed sądem, żeby drugi był wygrany.

    Odpowiedz
  • Olo(2013-12-23 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    brawo Sędzia Maciej !!!:)

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2013-12-26 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    Falkone - nie żeby zaraz zełgał centralnie , w dzień wigilijny ; przyjmijmy zatem po chrześcijańsku , że tylko kolportuje wdrukowaną w podstrzesze gadkę-szmatkę , popelinę i łańcuchową propagandę na rzecz pospólstwa
    - w warstwie gdzieś tak do 3B (Bolków) .
    Detalicznie więc , względem tych 50% niezadowolonych : Nie - "jeden musi przegrać , żeby drugi musiał wygrać " , bo ten "jeden" , to zazwyczaj jeden i ten sam ( ZUS , PZU , VIG , SP , BANK , URZĄD , KORPORACJA - na przykład ) , a ten drugi , to miliony okradzionych przez tego "jednego" - czyli , nie żadne 50% , tylko min. 95% niezadowolonych ,
    licząc również tych , którzy do łańcuchowych nie chodzą , bo i po co .
    Koniaczek ?

    Odpowiedz
  • ja(2013-12-24 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    serdecznie pozdrawiam pana sedziego z okregu lubelskiego, ktory biega do prezesa z cukieraczkami na swieta. Życzę panu powodzenia w pana walce o niezawisłość sędziowską.

    Odpowiedz
  • młody(2013-12-24 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    ad 5
    Jak zwykle w sedno tarczy.
    Tyle celnych uwag wyłożonych w jakże przejrzysty sposób
    tzw leki trza brać od tzw lekarza na tzw receptę

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2013-12-23 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    I Strączyński myśli , że kryminalne i antypaństwowe ( w tym antynarodowe) ,
    praktyki uskuteczniane przez łańcuchowych przebierańców , da się wcisnąć na konto mitycznych polityków , albo innych onych ? Że niby oni chcą wziąć
    sędziów krótko za uzdę , ale sędziowie się nie dają , bo są niezależni ? Strączyński udaje , że wierzy , że ktoś w to uwierzy ? Zatem informuję Strączyńskiego , że każde dziecko , i każdy głupi , poznał się już na łańcuchowym elemencie - i po temacie .
    A niezawisłość łańcuchowych , od władzy , zaprezentował całemu narodowi niejaki Milewski - też tzw. sędzia , a w dodatku prezes tzw. sądu . A jakby co , to są miliony złodziejskich orzeczeń sądowych , gdzie czarno na białym widać jumacki proceder tzw. sędziów kolaborujących z tzw. władzą . Łapka w łapkę .

    Odpowiedz
  • Zen(2014-01-03 17:50) Zgłoś naruszenie 00

    święte słowa w komentarzu nr 2. Ciekaw byłbym ilu rocznie sędziów wyrzuca się z zawodu z powodu niekompetencji . / błędy procesowe, rażąco niskie w powszechnym i prawnym odczuciu wyroki, nagminne zmienianie orzeczeń przez sądy wyższych instancji itd. Niektórzy mówią o świętych krowach, ale chyba w Indiach?

    Odpowiedz
  • proca(2014-03-30 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    Słusznie Pan zauważył ze Tusk-dyskryminator się wypalił i winien pójść w niebyt polityczny.Najbardziej przez Niego poszkodowani, to nie świadczenioborcy- opiekunowie dzieci niepełnosprawnych a Amputaci rak i nóg-PRACUJACY.Tusk- dyskryminator wprowadził STALINOWSKIE PRAWO-TUSIA " dorobisz Amputancie do renty- 70%najniższego uposażenia to Tuska hycle zabiorą Ci za aktywność zawodową - 50% renty,dorobisz więcej- hycle zabiorą cała rente Ustawie nie podlegają : inwalidzi z Prokuratury , Wymiaru Sprawiedliwości Wysosy Urzędnicy Państwowi ,Policjańci ,Żołnierze a podlego reszta czyli "pospólstwo polskie "-jak to się ma do Konstytucji, która mówi- każdy ma takie same prawa i obowiązki ?- NIJAK.Dodatkowy problem w tym ,ze Amputant musi kupować co 2 lata protezy- koszt dzisiaj to ok. 20000zł.Dotacja państwa , raz na 3 lata wynosi os czasów Prezydenta Jaruzelskiego 1200 zł.Prosze kandydatów do Europarlamentu o wypowiedz publiczna na w/w temat. Deklaracja PIS przychylna Amputantom ,przyniesie Wam ,co najmniej 100000 głosów więcej lub mniej.Prosze o odpowierz mailową znanych polityków

    Odpowiedz
  • Stach(2014-12-13 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    JAKI GORĄCY??? Co takiego zmienili prawie NIC STARE ARCHAICZNE PRAWO!!!PRAWO SPADKOWE CAŁE DO ZMIANY Kiedy się wezmą do pracy ???

    Odpowiedz