statystyki

Pęknięcia w KRS coraz bardziej widoczne

autor: Małgorzata Kryszkiewicz02.11.2020, 07:40; Aktualizacja: 02.11.2020, 07:48
Sposób prowadzenia obrad przez Arkadiusza Mularczyka został surowo oceniony przez sędzię Kurcyusz-Furmanik

Sposób prowadzenia obrad przez Arkadiusza Mularczyka został surowo oceniony przez sędzię Kurcyusz-Furmanikźródło: ShutterStock

Po burzliwej dyskusji Krajowa Rada Sądownictwa zdecydowała o rekomendacji na stanowisko sędziego Sądu Apelacyjnego w Warszawie Przemysława Radzika, sędziego Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim oraz zastępcy rzecznika dyscyplinarnego.

Emocje w trakcie zakończonych w ostatni piątek obrad sięgały zenitu. Mocno zauważalny był podział na członków KRS, którzy mieli sporo wątpliwości zarówno co do samej kandydatury Przemysława Radzika, jak i sposobu prowadzenia dyskusji nad nią oraz tych, którzy nie widzieli żadnych problemów i ewidentnie dążyli do szybkiego zakończenia sprawy. Do tej pierwszej grupy można zaliczyć przede wszystkim senatorów Krzysztofa Kwiatkowskiego i Bogdana Zdrojewskiego oraz sędziów Teresę Kurcyusz-Furmanik i Macieja Miterę. Na przeciwległym biegunie znaleźli się m.in. poseł i jednocześnie wiceprzewodniczący obecnej KRS Arkadiusz Mularczyk oraz sędziowie Marek Jaskulski i Maciej Nawacki.

Co do udziału tego ostatniego w głosowaniu nad kandydaturą sędziego Radzika pojawiły się poważne wątpliwości. Jak bowiem powszechnie wiadomo, ma on postawiony zarzut dyscyplinarny w związku z podarciem uchwały olsztyńskich sędziów. Tymczasem, jak się okazało, postępowanie w tej sprawie przejął do prowadzenia nie kto inny jak właśnie Przemysław Radzik. Sędzia Nawacki jednak nie zamierzał wyłączać się z głosowania, gdyż, jak podkreślał, jego zdaniem fakt ten nie wpływa na jego bezstronność.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane