statystyki

Problematyczna sprawa sędziego Radzika

autor: Małgorzata Kryszkiewicz29.10.2020, 08:40; Aktualizacja: 29.10.2020, 08:53
Sam sędzia Johann również złożył oświadczenie o wyłączeniu się z głosowania w sprawie Przemysława Radzika

Sam sędzia Johann również złożył oświadczenie o wyłączeniu się z głosowania w sprawie Przemysława Radzikaźródło: ShutterStock

Dziś Krajowa Rada Sądownictwa pochyli się nad kandydaturą Przemysława Radzika, sędziego sądu rejonowego, zastępcy rzecznika dyscyplinarnego, który stara się o awans do warszawskiego sądu apelacyjnego. Wczoraj się to nie udało, gdyż zrodziły się wątpliwości co do tego, którzy członkowie KRS powinni wyłączyć się od głosowania.

Bo gros sędziów zasiadających w radzie albo ma postawione zarzuty dyscyplinarne, albo toczy się w ich sprawach postępowanie wyjaśniające. W takiej sytuacji są: Dariusz Drajewicz, Maciej Nawacki, Ewa Łąpińska oraz Leszek Mazur. Przy czym ostatnia dwójka podjęła już decyzję o wyłączeniu się z głosowania.

– Pan przewodniczący Mazur uznał, że oddanie przez niego głosu w tym konkursie mogłoby później wywoływać niepotrzebne wątpliwości co do obiektywizmu decyzji podjętej przez radę – potwierdza DGP Maciej Mitera, rzecznik prasowy rady.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • zawiedziony(2020-10-29 09:45) Zgłoś naruszenie 50

  Ten to przynajmniej był sędzią Sadu Rejonowego i orzekał na szczeblu niższej instancji. A w Rzeszowie w Sądzie Apelacyjnym orzeka osoba powołana bezpośrednio do SA , bez żadnego stażu orzekającego niższych szczebli i orzeka w zakresie podstawowych praw człowieka...................

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • siaki taki owaki(2020-10-29 12:39) Zgłoś naruszenie 00

  P o co dyskusja jak najważniejsze jest sprzedaż , hakowanie i namaszczenie.Smutek narodu powoduje nadwyżka tylko paru procent fałszywych patriotów w Sejmie.

  Odpowiedz
 • siaki taki owaki(2020-10-29 12:39) Zgłoś naruszenie 00

  Po co dyskusja jak najważniejsze jest sprzedaż , hakowanie i namaszczenie.Smutek narodu powoduje nadwyżka tylko paru procent fałszywych patriotów w Sejmie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane