statystyki

Do sądu w rękawiczkach, maskach i po pomiarze temperatury

autor: Patrycja Dudek01.06.2020, 07:52; Aktualizacja: 01.06.2020, 08:02
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Z komunikatu prezesa NSA wynika, że wejście do sądów – zarówno do kasacyjnego, jak i do wojewódzkich – będzie możliwe po dezynfekcji rąk i pod warunkiem korzystania z rękawiczek ochronnych oraz z osłony na usta i nosźródło: ShutterStock

Sądy administracyjne otwierają podwoje, ale wstęp na rozprawy będzie możliwy na specjalnych warunkach. Strony i sędziowie spotkają się w jednej sali, a publiczność obejrzy transmisję w drugim pomieszczeniu.

Nowe zasady udziału w rozprawach wynikają z zarządzenia prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego z 25 maja 2020 r. w sprawie organizacji pracy sądów administracyjnych w związku z przywróceniem biegu terminów procesowych i sądowych. Zarządzenie jest opublikowane na stronie NSA.

Pierwsze rozprawy w Naczelnym Sądzi Administracyjnym zostały wyznaczone na wtorek 23 czerwca br. Dzień wcześniej mają zapaść pierwsze po wznowieniu pracy sądów uchwały NSA.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpoczął pracę wcześniej. Pierwsze rozprawy odbyły się już w ubiegły piątek (29 maja br.).


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • Józef(2020-06-01 10:19) Zgłoś naruszenie 33

    To przecież już od wielu lat, wchodząc do Sądu, nawet do biura podawczego, trzeba było opróżnić kieszenie, torby, pozwolić się obmacywać, + przejście przez bramki sygnalizacyjne. itp. ograniczenia praw osobistych, zdradzić powody wizyty, osobom z biur ochrony sądu, prowadzonym głównie przez byłych ludzi z PRL -owskiego MO, SB. I to bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Normy i zasady ustalały i ustalają wyłącznie biura ochrony. Sędziowie i aresztanci maj odrębne przejścia.To była i jest "Europejska Praworządność" wprowadzona za TUSKA i "Jest Nadal". W żadnym innym urzędzie, czegoś takiego nie spotykałem. Gratuluję praworządności POPISOWI. Myślę, że do TSUE to i mysz się nie prześliznie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2020-06-01 11:10) Zgłoś naruszenie 01

    A ankiety to nie będzie ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane