statystyki

Zmiana warty w SN stała się faktem. Manowska oraz Laskowski odebrali akty powołania

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.05.2020, 07:20; Aktualizacja: 27.05.2020, 07:29
Sędzia Michał Laskowski

Sędzia Michał Laskowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Michał Laskowski zdecydował się przyjąć nominację na szefa Izby Karnej.

Małgorzata Manowska oraz Michał Laskowski odebrali wczoraj w Pałacu Prezydenckim akty powołania na stanowiska pierwszej prezes Sądu Najwyższego oraz prezesa SN kierującego Izbą Karną. Obydwoje tuż po uroczystości zapewniali, że najważniejsze jest dla nich dobro instytucji, na czele których od wczoraj stoją.

– Chcę, aby Sąd Najwyższy niezmiennie stanowił symbol i ostoję niezależności władzy sądowniczej oraz niezawisłości sędziowskiej – mówiła prezes Manowska na spotkaniu z sędziami SN, pracownikami sądu i dziennikarzami. Zapewniała, że dołoży wszelkich starań, aby tak się stało. Z kolei prezes Laskowski, który jeszcze wczoraj, kiedy prezydent zdecydował, że to on stanie na czele IK SN, wahał się, czy przyjąć tę funkcję, w rozmowie z DGP mówi, że na jego decyzji zaważyły troska o izbę i poczucie odpowiedzialności.

– Otrzymałem od innych sędziów, i to nie tylko z IK, ale także z innych izb, kredyt zaufania oraz silne wsparcie. Ich zdaniem moja nominacja jest ważna nie tylko dla samej izby, ale także dla przyszłości całego SN – tłumaczy nowy prezes IK SN. Pytany o plany na przyszłość, stwierdza krótko: trzeba robić to samo, co dotychczas, tyle że na innym odcinku. – Nie zamierzam zmieniać ani swojej dotychczasowej postawy, ani swoich poglądów, a prezes kierujący izbą SN ma sporo możliwości, żeby je prezentować – mówi sędzia Laskowski.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

 • wiecej szacunku(2020-05-27 18:21) Zgłoś naruszenie 70

  Ja mam wiadomosc do osoby ukrywajacej sie pod nikiem ~ szkoda slow..... czas nadania: 8:33 dzisiaj tj 27.5. slowo POLSKA pisze sie przez duze P - z szacunku do do naszej ojczyzny, jesli nie masz szacunku d niej uszanuj przynajmniej zasady ortografii. A potem mozemy ewentualnie dyskutowac na poruszone tu tematy!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • szkoda slow(2020-05-27 08:33) Zgłoś naruszenie 715

  myslalem panie sedzio ze pan wlasnie pan nie stanie przed tym nikim i odbierze teczke taka falszywa teczke no coz w polsce mozna sie pomylic co do innych i mnie sie to przydarzylo gratulacji nie bedzie

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • SUWEREN(2020-05-27 12:18) Zgłoś naruszenie 316

  sądy sięgnęły dno razem z niektórymi sędziami, bo jak można odbierać tzw. nominacje od osobnika, który łamie konstytucje i jest ubezwłasnowolniony mentalnie,psychicznie, fizycznie i merytorycznie, od zaplutego karła z mordą wykrzywioną bez żadnego trybu z Nowogrodzkiej.Dno z dokonanym odwiertem.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • czwórka(2020-05-28 08:16) Zgłoś naruszenie 10

  myślcie !! sędzia, może przejść na swój wniosek w stan spoczynku jeżeli do dnia 31 grudnia 2017 roku !!! : ukończył 60 lat , oraz 30 lat pracy na stanowisku sędziego lub prokuratora Pan M.L.- prawdopodobnie--- nie spełnia tych warunków gdyż ma 59 lat (2020) ! .. może za rok przejść na emeryturę (w maju). ---- PRZECIEŻ NIE BEDZIE SZUKAŁ INNEJ PRACY. dlatego przyjął nominacje...!!!!!

  Odpowiedz
 • Tak się(2020-05-27 17:20) Zgłoś naruszenie 06

  łamie kręgosłupy !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane