statystyki

Olsztyński sędzia dokończy prowadzone przez siebie sprawy

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.11.2019, 08:06; Aktualizacja: 27.11.2019, 09:13
„(…) prawo stron do rzetelnego procesu jest dla mnie ważniejsze od mojej sytuacji zawodowej. Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę” – oświadczył wczoraj Paweł Juszczyszyn, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie.

„(…) prawo stron do rzetelnego procesu jest dla mnie ważniejsze od mojej sytuacji zawodowej. Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę” – oświadczył wczoraj Paweł Juszczyszyn, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Waszczuk

„(…) prawo stron do rzetelnego procesu jest dla mnie ważniejsze od mojej sytuacji zawodowej. Sędzia nie może bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę” – oświadczył wczoraj Paweł Juszczyszyn, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie.

To on w zeszły piątek wydał postanowienie, w którym – pod groźbą grzywny – wezwał Kancelarię Sejmu do dostarczenia utajnionych list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

Sędzia zdecydował się na taki ruch, gdyż rozpatrywał apelację w sprawie, w której w I instancji orzekał sędzia, który został wskazany prezydentowi przez obecną KRS. Uzasadnieniem postanowienia wzywającego Kancelarię Sejmu do przedłożenia list poparcia do KRS był zeszłotygodniowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE, który odnosił się właśnie do obecnej rady.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • przerwa śniadaniowa(2019-11-27 09:41) Zgłoś naruszenie 129

    chapeau bas dla Sędziego Juszczyszyna.

    Odpowiedz
  • january(2019-11-27 09:06) Zgłoś naruszenie 128

    Wyrrazy uznania dla Sędziego z Olsztyna

    Odpowiedz
  • xyz(2019-11-27 09:42) Zgłoś naruszenie 1213

    Pan sędzia może iść dalej. Np rozwiązać kancelarie Sejmu. Następnie zawiesić w czynnościach marszałka Sejmu oraz parlament. Wszystkie czynności, decyzje w imieniu Rzeczpospolitej i nie do podważenia oczywiście obowiązujące. Myślę, ze wszystko ma iść w kierunku chaosu i anarchii w obszarze sądownictwa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • krebs(2019-11-27 11:36) Zgłoś naruszenie 88

    na dłuższą metę liczy się przyzwoitość, warto o tym wiedzieć. Młodzi sędziowie powinni mieć w pamięci los i ocenę sędziów z czasów komuny. Czasy rządów Ziobry i Schaba się skończą. Ziobro to polityk, a sędzia Schab musi się zastanowić co będzie robiłł za 10 lat

    Odpowiedz
  • Aresen Lupin(2019-11-27 12:43) Zgłoś naruszenie 77

    Jesteś Pan od wykonywania prawa a nie jego oceny, jak się praca nie podoba i wysokie apanaże to kopać buraki marsz. To TK ma prawo oceniać ustawy a nie byle jaki sędzia, ty człowieku jesteś od ich wykonywania w imieniu RP a nie własnym.

    Odpowiedz
  • Anioł(2019-11-27 12:48) Zgłoś naruszenie 66

    Pan sędzia swoje poglądy polityczne powinien wyrażać TYLKO przy urnie do głosowania . Jeśli jest inaczej - do zwolnienia ...

    Odpowiedz
  • Xaw23(2019-11-27 16:38) Zgłoś naruszenie 32

    Zgodnie z werdyktem TSUE obowiązkiem SN i każdego sędziego z prawdziwego zdarzenia jest sprawdzać, czy sędzia, który wydał orzeczenie miał do tego prawo. My Polacy też powinniśmy występować o apelację lub wznowienie postępowania jeśli orzeczenie wydał sędzia powołany przez MS lub neo-KRS. Tylko w ten sposób urarujemyPolskę przed zawłaszczenie przez szajkę Kaczyńskiego.

    Odpowiedz
  • zyx(2019-11-27 10:38) Zgłoś naruszenie 30

    Każdy mierzy swoją miarą.

    Odpowiedz
  • bard(2019-11-27 14:10) Zgłoś naruszenie 36

    Kasta wysłała leszcza na rekonesans i się zdziwiła że plan uwalenia sądów nie wypalił. Żadna tuza kasty nie podjęła podobnych działań. Wiedzą że to bezprawie. Brawo Panie Ministrze Ziobro oby tak dalej.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2019-11-27 17:51) Zgłoś naruszenie 01

    Już dziś wiadomo kto będzie po mam nadzieje bolesnym upadku ze stanowiska min.sprawiedliwości i prok.generalnego ZIOBRY !!! Zostanie nim na pewno sędzia JUSZCZYSZYN !!!!

    Odpowiedz