statystyki

Świadek przez Skype’a? Jeszcze nie wiadomo

autor: Patryk Słowik13.11.2019, 07:20; Aktualizacja: 13.11.2019, 07:29
W rodzimych przepisach brakuje ku przeprowadzeniu takiego przesłuchania podstawy prawnej

W rodzimych przepisach brakuje ku przeprowadzeniu takiego przesłuchania podstawy prawnejźródło: ShutterStock

Czy w szczególnie uzasadnionych wypadkach uczestnicy postępowania nieprocesowego, a w procesie strony, mogą uczestniczyć w rozprawie za pomocą społecznych komunikatorów internetowych?

Takie pytanie Sądowi Najwyższemu zadał Sąd Okręgowy w Gliwicach. Odpowiedzi jednak na razie nie poznamy – z przyczyn formalnych SN musiał odmówić podjęcia uchwały. Pewne jednak jest, że w ciągu kilkunastu miesięcy zagadnienie to trafi ponownie do rozstrzygnięcia.

Sprawa, która legła u podstaw pytania prawnego, dotyczy podziału majątku. Uczestnik postępowania jest po ciężkiej chorobie nowotworowej, mieszka 800 km od gliwickiego sądu. Jego pełnomocnik zasugerował więc, że można by go przesłuchać przez komunikator internetowy audio-wideo, np. przez Skype’a. Tym bardziej że chodzi o przesłuchanie uzupełniające, zatem tożsamość mężczyzny jest sądowi doskonale znana.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane