Pracownicy wymiaru sprawiedliwości mają dość. Domagają się podwyżek i rozbijają miasteczko namiotowe pod Ministerstwem Sprawiedliwości

autor: Karolina Nowakowska, Paweł Sikora07.05.2019, 11:30; Aktualizacja: 11.05.2019, 20:14
Miasteczko namiotowe pracowników wymiaru sprawiedliwości pod MS. Fot. Robert Bohdanowicz

Miasteczko namiotowe pracowników wymiaru sprawiedliwości pod MS. Fot. Robert Bohdanowiczźródło: GazetaPrawna.pl

Tuż pod drzwiami Ministerstwa Sprawiedliwości rozbija się miasteczko namiotowe. Zamieszkają w nim pracownicy wymiaru sprawiedliwości, którzy domagają się podwyżek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (67)

  • Baba z sądu (2019-05-07 12:10) Zgłoś naruszenie 7714

    W sądach jest TOTALNA zapaść. Podwyższa się wynagrodzenia corocznie grupie najlepiej usytuowanej a o osobach najniżej uposażonych zapomina się. Bo 200 zł BRUTTO "podwyżki" to ochłap z pańskiego stołu który kompletnie nic nie zmieni. Oto państwo z dykty i program koryto+.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • edek ten od kredek(2019-05-07 12:21) Zgłoś naruszenie 365

    Minimalne wynagrodzenie w 2010 r. wynosiło 1317 zł brutto, Pierwsze ruchy finansowe za obecnych rządów miały miejsce od 2016 r. Minimalne wynagrodzenie w 2016 r. wynosiło 1750 zł brutto, przez 6 lat wzrost o 433 zł czyli o 32%, wskaźnik cen i usług z 2016 r. w stosunku do 2010 r. wzrósł o 6,9 % więc to kapanie od 2-3 lat po 80-200 zł brutto - to nie żadne podwyżki tylko próba wyrównania powstałej za poprzednich rządów dziury w wynagrodzeniach pracowników budżetówki, jak zasklepi się dziurę można myśleć podwyżkach, póki co dalej jestem w plecy (a pensja minimalna obecnie wynosi 2250 zł - od 2010 r. wzrost o 70% i dalej będzie wzrastać)

    Odpowiedz
  • wojtek(2019-05-07 12:54) Zgłoś naruszenie 3414

    Jarek znów się obrazi. Ostatnio jest wyczulony na Dobra Osobiste.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hanka(2019-05-07 13:21) Zgłoś naruszenie 2521

    Ci którzy nie mają kontaktu z administracją sądową to szczęściarze.TOTALNY BAŁAGAN.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • realista(2019-05-07 13:24) Zgłoś naruszenie 6221

    Macie rację ! strajkujcie. Sobie PIS nagrody wielotysięczne przyznał , a Szydło mówiła wręcz " te nagrody po prostu się im należały "! , a innym nic lub ochłapy. Premier chciałby abyście pracowali za " miskę ryżu ". Kiełbasa wyborcza dla emerytów też się znalazła......... Popieram - strajkujcie i walczcie o swoje!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja(2019-05-07 13:49) Zgłoś naruszenie 2232

    Niech zmienia pracę , wezmą kredyt, wyjadą za granicę

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • umordowany draństwem IIIRP(2019-05-07 13:54) Zgłoś naruszenie 2449

    W Polsce ma panować chaos BEZ PRZERWY! Skończy się jeden strajk, zacznie następny. Skończy jeden protest, następnego dnia będzie drugi! Tak zaleca instrukcja "zatrzymać państwo" i tak będzie! Nie po to Soros sypnął groszem, aby miało być inaczej! Mam jedno pytanieŁ gdzie są polskie służby ze sławnym ABW na czele? Po co takie tałatajstwo wogóle utrzymywać?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Janek(2019-05-07 14:13) Zgłoś naruszenie 1511

    Instrukcje p.doktora Płazka to jakby instrukcja moskiewska..

    Odpowiedz
  • Eunika(2019-05-07 14:16) Zgłoś naruszenie 2345

    Ciekawe, wolnej demokracji nikomu niskie zarobki nie przeszkadzały, ale teraz jak są wybory do PE wszyscy sobie przypomnieli że mało zarabiają! Jak wygra wybory lewactwo,zaprzańce i sprzedajne towarzystwo, to dostaniecie, zwierzchność prawa EU na prawem narodowym, zakaz strajków i zgromadzeń! Jak wyjdziecie na ulice, to siły antyterrorystyczne rozgonią was armatkami wodnymi i będzie już lepiej.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ha ha(2019-05-07 14:22) Zgłoś naruszenie 2324

    Tusk wróci ,to wszystkim dołoży ile będą chcieli, a nawet więcej obieca.

    Odpowiedz
  • !!(2019-05-07 14:37) Zgłoś naruszenie 2317

    ...borykają się z mobbingiem????W sądach??Przeciez kasta czysta jest jak łza.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • alf(2019-05-07 14:42) Zgłoś naruszenie 1933

    niech idą do biedry .lidla na kasę zarobią więcej

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pytacza(2019-05-07 15:00) Zgłoś naruszenie 5328

    Dlaczego sędziowie zarabiają 3-4 razy tyle, co pracownicy?? Ok, mogą zarabiać więcej, ale z 1500-2000 zł, jak w prywatnych firmach, a nie 4 razy tyle - pracownik 2000, sędzia 12000, przecież ci ludzie też pracują, też mają studia, wykonują pracę rzetelnie, dlaczego więc takie różnice? Może zabrać wszystkim sędziom z 20% i rozdzielić to na pracowników. Będzie sprawiedliwie i nie będzie powodów do strajków. To samo w innych urzędach urzędnik 2100, starosta, burmistrz, który nic nie robi 10000 zł. Urzędnik skarbowy 2500, sędzia 10000 zł i wcale nie można powiedzieć, że praca sędziego jest cięższa, bo jak mu pracownicy z policją wszystko pod nas dadzą to może się okazać, że urzędnicy robią więcej.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • następna hućpa POlityczna??????(2019-05-07 15:16) Zgłoś naruszenie 1744

    musicie poczekać aż wasz góru z peło będzie miał coś do powiedzenie,a narazie PO-KO no i spoko,mieć otwarte oko,bo w Płocku na jedno miejsce pracy w wym.spraw. zawsze ustawia się kolejka 100 osobowa a POciot mierny i tak dostanier etat reszta staż,aby pracować na ziomków.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pam pam pam pam(2019-05-07 15:38) Zgłoś naruszenie 1551

    Proszę zmienić pracę, a nie żerować na podatnikach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracownik prokuratury(2019-05-07 17:01) Zgłoś naruszenie 1032

    Mam 3500 brutto podstawy + 1400 brutto premii (a w sumie 3700+1500, bo dopiero co była podwyżka). Do tego w tym roku dostanę jeszcze wysługę lat +5% - nie mam na co narzekać. W mediach najprawdopodobniej podawana jest najniższa podstawa najgorzej wykształconych pracowników, nie jest tak źle.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • parobek polski(2019-05-07 17:03) Zgłoś naruszenie 205

    no i wuj, przepracowałam 40 lat dla tego chorego kraju za najniższą krajową i mam emeryturę mało co wyższą od rozmnażających się królic za nic nie robienie, tj. emerytury plus

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • j.(2019-05-07 17:18) Zgłoś naruszenie 76

    W projekcie zmiany rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń urzędników i pracowników sądów i prokuratury zakłada się podniesienie maksymalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego z 12000 do... 12400 zł. Czyli wygląda na to, że wszyscy dostali po 200 zł. podwyżki, a zarabiający 12000 na samej zasadniczej maja dostać 400 zł?. Czy to nie przesada? Uważam, że jeśli komuś 12000 zasadniczej w sądzie, albo w prokuraturze to za mało (z dodatkiem za wysługę i za pełnienie funkcji może to być nawet kilka tysięcy więcej) to za mało, to niech sobie szuka posady w biznesie, bo w budżetówce powinien być niestety większy egalitaryzm i ja mam wątpliwość, czy ktokolwiek w sądzie albo w prokuraturze powinien zarabiać aż tyle, a tu jeszcze tym najlepiej zarabiającym się podnosi, po co? Bo się zwolnią i pójdą gdzie indziej? Jeśli chcą, niech sobie idą! Ale... nie sądzę, że tak szybko pójdą! Warto też zauważyć, że do końca 2015 r. maksymalne wynagrodzenie w sądzie i w prokuraturze wynosiło 7000 zł. Od 1 stycznia 2016 r. decyzją Min. Ziobry wzrosło do 12000 zł.!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wzruszenie(2019-05-07 18:09) Zgłoś naruszenie 65

    Jolka was odwiedzi , piękne białe róże przyniesie....wzruszający widok...warto strajkować...

    Odpowiedz
  • ewaryst d.(2019-05-07 19:09) Zgłoś naruszenie 42

    Obecnie strach przechodzić koło sądów, bo jeszcze cię zatrudnią.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz