Pracownicy wymiaru sprawiedliwości mają dość. Domagają się podwyżek i rozbijają miasteczko namiotowe pod Ministerstwem Sprawiedliwości

autor: Karolina Nowakowska, Paweł Sikora07.05.2019, 11:30; Aktualizacja: 11.05.2019, 20:14
Miasteczko namiotowe pracowników wymiaru sprawiedliwości pod MS. Fot. Robert Bohdanowicz

Miasteczko namiotowe pracowników wymiaru sprawiedliwości pod MS. Fot. Robert Bohdanowiczźródło: GazetaPrawna.pl

Tuż pod drzwiami Ministerstwa Sprawiedliwości rozbija się miasteczko namiotowe. Zamieszkają w nim pracownicy wymiaru sprawiedliwości, którzy domagają się podwyżek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (67)

  • Valyria(2019-05-08 19:03) Zgłoś naruszenie 01

    Władza zdała sobie sprawę, że trzeba podjąć starania, by odwrócić niekorzystny trend demograficzny i rozszerzono politykę socjalną. I teraz każdy, któremu "się należy" wyciąga łapę. Kiedy wreszcie pozbędziemy się tej feudalnej mentalności?

    Odpowiedz
  • zzz(2019-05-08 09:04) Zgłoś naruszenie 12

    Oto sposob na podwyzki: - mamy ok. 10 tys sedziow w Polsce, kazdy z nich zarabia minimum 10 tys zł m-cznie (a duza czesc i wiecej), maja 13-tki. To oznacza, ze jeden typowy najnizej uposazony sedzia rocznie dostaje ok. 150 tys zł, czyli mamy 13 tys zł m-cznie. - wystarczy zwolnic 50% sedziow i mamy podwyzki dla 50.000 osob po 1000 zł m-cznie !!! Czyli 5 tys sedziow mniej, w zamian mamy 50 tys ludzi chetnych do pracy,bo 1 sedzia = 5 osob !!! Teraz pokazcie mi sedziego ktory pracujac na 1 etacie wyrabia 500% etatu !!! Rachunek jest prostu - pensja sedziow jest oderwana od realiow rynkowych, nie moze byc tak ze pracownik od ktorego duzo sie wymaga zarabia 5 x mniej !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • o(2019-05-08 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    ktoś źle ułozył harmonogram strajku, bo się nakłada ten strajk z fizjoterapeutami, dzień bez strajku w Polsce to dzień stracony

    Odpowiedz
  • Skandalicznie niskie place w Polsce(2019-05-08 08:52) Zgłoś naruszenie 30

    W porownaniu z poziomem rozwoju i pozycji w Europie, Place w Polsce sa najogolniej mowiac skandalicznie niskie.

    Odpowiedz
  • Eustachy(2019-05-08 08:12) Zgłoś naruszenie 30

    Sprawne sądy = silne państwo, to odpowiedź na pytanie czemu w Polsce jest zapaść wymiaru sprawiedliwości - nikomu nie zależy na tym by Polska była silnym państwem, sądy można porównać do mrowiska, królowa itd i robotnice są na samym dole drabiny hierarchii, ale bez robotnic mrowisko ginie, dziękuję, do wiedzenia, ostatni gasi światło ...

    Odpowiedz
  • Homer(2019-05-07 21:25) Zgłoś naruszenie 131

    No i dobrze. Służba cywilna niech się dołączył. 2,3% podwyżki to ponury żart, kiedy inni od państwa dostali nawet 1000 zł, a darmozjady z partyjnego nadania dostają po parę tysięcy w spółkach skarbu państwa kompletnie za nic.

    Odpowiedz
  • ewaryst d.(2019-05-07 19:09) Zgłoś naruszenie 42

    Obecnie strach przechodzić koło sądów, bo jeszcze cię zatrudnią.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wzruszenie(2019-05-07 18:09) Zgłoś naruszenie 65

    Jolka was odwiedzi , piękne białe róże przyniesie....wzruszający widok...warto strajkować...

    Odpowiedz
  • j.(2019-05-07 17:18) Zgłoś naruszenie 76

    W projekcie zmiany rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń urzędników i pracowników sądów i prokuratury zakłada się podniesienie maksymalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego z 12000 do... 12400 zł. Czyli wygląda na to, że wszyscy dostali po 200 zł. podwyżki, a zarabiający 12000 na samej zasadniczej maja dostać 400 zł?. Czy to nie przesada? Uważam, że jeśli komuś 12000 zasadniczej w sądzie, albo w prokuraturze to za mało (z dodatkiem za wysługę i za pełnienie funkcji może to być nawet kilka tysięcy więcej) to za mało, to niech sobie szuka posady w biznesie, bo w budżetówce powinien być niestety większy egalitaryzm i ja mam wątpliwość, czy ktokolwiek w sądzie albo w prokuraturze powinien zarabiać aż tyle, a tu jeszcze tym najlepiej zarabiającym się podnosi, po co? Bo się zwolnią i pójdą gdzie indziej? Jeśli chcą, niech sobie idą! Ale... nie sądzę, że tak szybko pójdą! Warto też zauważyć, że do końca 2015 r. maksymalne wynagrodzenie w sądzie i w prokuraturze wynosiło 7000 zł. Od 1 stycznia 2016 r. decyzją Min. Ziobry wzrosło do 12000 zł.!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • parobek polski(2019-05-07 17:03) Zgłoś naruszenie 205

    no i wuj, przepracowałam 40 lat dla tego chorego kraju za najniższą krajową i mam emeryturę mało co wyższą od rozmnażających się królic za nic nie robienie, tj. emerytury plus

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracownik prokuratury(2019-05-07 17:01) Zgłoś naruszenie 1032

    Mam 3500 brutto podstawy + 1400 brutto premii (a w sumie 3700+1500, bo dopiero co była podwyżka). Do tego w tym roku dostanę jeszcze wysługę lat +5% - nie mam na co narzekać. W mediach najprawdopodobniej podawana jest najniższa podstawa najgorzej wykształconych pracowników, nie jest tak źle.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • pam pam pam pam(2019-05-07 15:38) Zgłoś naruszenie 1551

    Proszę zmienić pracę, a nie żerować na podatnikach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • następna hućpa POlityczna??????(2019-05-07 15:16) Zgłoś naruszenie 1744

    musicie poczekać aż wasz góru z peło będzie miał coś do powiedzenie,a narazie PO-KO no i spoko,mieć otwarte oko,bo w Płocku na jedno miejsce pracy w wym.spraw. zawsze ustawia się kolejka 100 osobowa a POciot mierny i tak dostanier etat reszta staż,aby pracować na ziomków.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pytacza(2019-05-07 15:00) Zgłoś naruszenie 5328

    Dlaczego sędziowie zarabiają 3-4 razy tyle, co pracownicy?? Ok, mogą zarabiać więcej, ale z 1500-2000 zł, jak w prywatnych firmach, a nie 4 razy tyle - pracownik 2000, sędzia 12000, przecież ci ludzie też pracują, też mają studia, wykonują pracę rzetelnie, dlaczego więc takie różnice? Może zabrać wszystkim sędziom z 20% i rozdzielić to na pracowników. Będzie sprawiedliwie i nie będzie powodów do strajków. To samo w innych urzędach urzędnik 2100, starosta, burmistrz, który nic nie robi 10000 zł. Urzędnik skarbowy 2500, sędzia 10000 zł i wcale nie można powiedzieć, że praca sędziego jest cięższa, bo jak mu pracownicy z policją wszystko pod nas dadzą to może się okazać, że urzędnicy robią więcej.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • alf(2019-05-07 14:42) Zgłoś naruszenie 1933

    niech idą do biedry .lidla na kasę zarobią więcej

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • !!(2019-05-07 14:37) Zgłoś naruszenie 2317

    ...borykają się z mobbingiem????W sądach??Przeciez kasta czysta jest jak łza.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ha ha(2019-05-07 14:22) Zgłoś naruszenie 2324

    Tusk wróci ,to wszystkim dołoży ile będą chcieli, a nawet więcej obieca.

    Odpowiedz
  • Eunika(2019-05-07 14:16) Zgłoś naruszenie 2345

    Ciekawe, wolnej demokracji nikomu niskie zarobki nie przeszkadzały, ale teraz jak są wybory do PE wszyscy sobie przypomnieli że mało zarabiają! Jak wygra wybory lewactwo,zaprzańce i sprzedajne towarzystwo, to dostaniecie, zwierzchność prawa EU na prawem narodowym, zakaz strajków i zgromadzeń! Jak wyjdziecie na ulice, to siły antyterrorystyczne rozgonią was armatkami wodnymi i będzie już lepiej.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Janek(2019-05-07 14:13) Zgłoś naruszenie 1511

    Instrukcje p.doktora Płazka to jakby instrukcja moskiewska..

    Odpowiedz
  • umordowany draństwem IIIRP(2019-05-07 13:54) Zgłoś naruszenie 2449

    W Polsce ma panować chaos BEZ PRZERWY! Skończy się jeden strajk, zacznie następny. Skończy jeden protest, następnego dnia będzie drugi! Tak zaleca instrukcja "zatrzymać państwo" i tak będzie! Nie po to Soros sypnął groszem, aby miało być inaczej! Mam jedno pytanieŁ gdzie są polskie służby ze sławnym ABW na czele? Po co takie tałatajstwo wogóle utrzymywać?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz