statystyki

Reprywatyzacja: Kurator ws. kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 zatrzymany

autor: Patryk Słowik26.03.2019, 08:19; Aktualizacja: 26.03.2019, 08:19
Kamienica

Kurator duchów zatrzymany.źródło: ShutterStock

Kurator duchów zatrzymany.

Zbigniew L., jeden z bohaterów historii dotyczącej reprywatyzacji warszawskiej kamienicy przy ul. Łochowskiej 38, został wczoraj zatrzymany oraz usłyszał prokuratorskie zarzuty. Cała sprawa rozpoczęła się od tekstu DGP.

Przypomnijmy: we wrześniu 2017 r. ujawniliśmy, że w grudniu 2011 r. Jakub R., ówczesny zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami, w imieniu prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz wydał decyzję o zwrocie kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 („Warszawa. Miasto duchów”, DGP z 28 września 2017 r.). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że połowę praw do niej przyznano „nieznanemu z miejsca pobytu” Józefowi Pawlakowi. Mężczyzna urodził się w 1883 r., a zmarł w 1949 r. Wystarczyło przejrzeć miejskie archiwa, by to ustalić. Stołeczni urzędnicy jednak tego nie zrobili i postanowili zwrócić kamienicę, w której mieszkały 24 rodziny, osobie mającej 128 lat.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane