statystyki

Pierwsza przegrana komisji weryfikacyjnej w sądzie

autor: Patryk Słowik03.04.2019, 08:34; Aktualizacja: 03.04.2019, 08:34
sąd, temida

Decyzja wydana przez specorgan do zajmowania się sprawami reprywatyzacyjnymi w Warszawie nie utrzymała się. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ją uchylił. Chodzi o sprawę nieruchomości przy ul. Otwockiej 10.źródło: ShutterStock

Decyzja wydana przez specorgan do zajmowania się sprawami reprywatyzacyjnymi w Warszawie nie utrzymała się. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ją uchylił. Chodzi o sprawę nieruchomości przy ul. Otwockiej 10.

„WSA wylegitymizował dziś decyzję reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą... w 1952 r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie” – skomentował orzeczenie przewodniczący komisji Patryk Jaki na Twitterze.

W październiku 2018 r. komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji stwierdziła nieważność decyzji zwrotowej wydanej przez prezydenta Warszawy w grudniu 2005 r. Od decyzji – co stało się już działaniem powszechnym – wpłynęły odwołania do sądu. Stołeczny WSA przyznał skarżącym rację. Wskazał bowiem, że komisja nieprawidłowo zbadała okoliczności związane z zaistnieniem tzw. nieodwracalnych skutków prawnych. Zdaniem sądu całkiem możliwe, że do takich doszło. A jeśli tak – wykluczone było stwierdzenie przez komisję nieważności decyzji.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • :-( (2019-04-04 09:50) Zgłoś naruszenie 50

    Można jakoś zrozumieć, że p. Jaki jest przywiązany do myśli o trafności swojej decyzji, ale trudno pochwalać jawne kłamstwo i manipulację, zniesławiające WSA.

    Odpowiedz
  • jeszcze jedno (2019-04-05 21:57) Zgłoś naruszenie 20

    Pierwsza i na pewno nie ostatnia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane