statystyki

Pierwsza przegrana komisji weryfikacyjnej w sądzie

autor: Patryk Słowik03.04.2019, 08:34; Aktualizacja: 03.04.2019, 08:34
sąd, temida

Decyzja wydana przez specorgan do zajmowania się sprawami reprywatyzacyjnymi w Warszawie nie utrzymała się. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ją uchylił. Chodzi o sprawę nieruchomości przy ul. Otwockiej 10.źródło: ShutterStock

Decyzja wydana przez specorgan do zajmowania się sprawami reprywatyzacyjnymi w Warszawie nie utrzymała się. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ją uchylił. Chodzi o sprawę nieruchomości przy ul. Otwockiej 10.

„WSA wylegitymizował dziś decyzję reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą... w 1952 r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie” – skomentował orzeczenie przewodniczący komisji Patryk Jaki na Twitterze.

W październiku 2018 r. komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji stwierdziła nieważność decyzji zwrotowej wydanej przez prezydenta Warszawy w grudniu 2005 r. Od decyzji – co stało się już działaniem powszechnym – wpłynęły odwołania do sądu. Stołeczny WSA przyznał skarżącym rację. Wskazał bowiem, że komisja nieprawidłowo zbadała okoliczności związane z zaistnieniem tzw. nieodwracalnych skutków prawnych. Zdaniem sądu całkiem możliwe, że do takich doszło. A jeśli tak – wykluczone było stwierdzenie przez komisję nieważności decyzji.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • :-( (2019-04-04 09:50) Zgłoś naruszenie 50

    Można jakoś zrozumieć, że p. Jaki jest przywiązany do myśli o trafności swojej decyzji, ale trudno pochwalać jawne kłamstwo i manipulację, zniesławiające WSA.

    Odpowiedz
  • jeszcze jedno (2019-04-05 21:57) Zgłoś naruszenie 20

    Pierwsza i na pewno nie ostatnia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane