statystyki

Iustitia: Chcemy być niezależni wobec wszystkich polityków

autor: Małgorzata Kryszkiewicz11.03.2019, 17:00
Podczas zebrania wyłoniono także skład nowego zarządu. Oprócz prezesa Markiewicza znaleźli się w nim: Tomasz Marczyński, Dorota Zabłudowska, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Wojciech Buchajczuk, Bartłomiej Przymusiński, Arkadiusz Tomczak, Tomasz Zawiślak, Małgorzata Stanek, Kamil Jarocki.

Podczas zebrania wyłoniono także skład nowego zarządu. Oprócz prezesa Markiewicza znaleźli się w nim: Tomasz Marczyński, Dorota Zabłudowska, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Wojciech Buchajczuk, Bartłomiej Przymusiński, Arkadiusz Tomczak, Tomasz Zawiślak, Małgorzata Stanek, Kamil Jarocki.źródło: ShutterStock

Na czele najliczniejszego stowarzyszenia sędziów nadal będzie stał Krystian Markiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach. Zdecydowano o tym podczas XXIV zwyczajnego zebrania delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich ”Iustitia„.

Wydarzenie miało miejsce w weekend w Toruniu. Wzięło w nim udział około 130 delegatów. W trakcie zebrania dyskutowano m.in. o aktualnej sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. Sędziowie podkreślali, że nadal nie godzą się na to, co z sądownictwem robią obecnie rządzący. Ich zdaniem starają się podporządkować sobie trzecią władzę. Jednak, jak podkreślał Krystian Markiewicz, sądy, mimo tych prób, są i pozostaną niezależne od pozostałych dwóch władz.

– Chcemy być niezależni wobec wszystkich polityków – zarówno tych, którzy rządzą obecnie, jak i tych, którzy będą rządzić w przyszłości. Musimy przed nimi obronić obywateli – mówił prezes Iustitii. Ostrzegał przy tym, że obecna władza może sięgać po coraz ostrzejsze środki dyscyplinujące wobec sędziów krytykujących jej działania.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • le-vy(2019-03-11 20:58) Zgłoś naruszenie 1611

  Lepiej załóżcie partię - nie oszukujcie się sami że niezależność to wasza cecha raczej to cecha kasty, taka jest prawda. Bronicie nie prawa tylko samych siebie czyż nie??

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-03-11 17:44) Zgłoś naruszenie 129

  Jajcytia , umówmy się ...

  Odpowiedz
 • Matka Boska(2019-03-11 23:10) Zgłoś naruszenie 97

  O, kochani, taka swoboda wam się marzy??? L.Walesa chociaz przed Bogiem ma respekt i troche mniej wobec żony. A wy chcecie miec wladzę boską!!!

  Odpowiedz
 • OTUA(2019-03-12 07:06) Zgłoś naruszenie 89

  Pytanie podstawowe brzmi: czy obywatele chcą "ochrony" sędziów przed politykami skoro polityków wybierają a sędziów nie. Może odwrotnie obywatele poprzez wybór polityków domagają się od nich ochrony przed niewybieralnymi sędziami.

  Odpowiedz
 • przegnać z sądów lewaków bo to właśnie ich(2019-03-12 08:38) Zgłoś naruszenie 47

  obecne POlitykowanie doprowadza sądownictwo a nie tylko,do anomalii.

  Odpowiedz
 • Inspekto Pracy -tego się nie da zrobic -dlaczego?(2019-03-12 12:41) Zgłoś naruszenie 44

  To tylko w Polsce jest możliwe aby życiowy nierób, pijak i ćpunek , słowem chłystek parający się od czasu do czasu jakimś zajęciem ,gdy został Premierem mógł publicznie ogłosić a reszta nierobów sejmowych go poprzeć , ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " ale pracujących od 15 r życia wynaturzony cwaniaczek zmuszał do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach..Powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on nic nie umiał -to jej nie miał. """ Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS."" A reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem ..............„tego się nie da zrobicć---dopóki macie u siebie BUDKĘ

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane