statystyki

Iustitia: Chcemy być niezależni wobec wszystkich polityków

autor: Małgorzata Kryszkiewicz11.03.2019, 17:00
Podczas zebrania wyłoniono także skład nowego zarządu. Oprócz prezesa Markiewicza znaleźli się w nim: Tomasz Marczyński, Dorota Zabłudowska, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Wojciech Buchajczuk, Bartłomiej Przymusiński, Arkadiusz Tomczak, Tomasz Zawiślak, Małgorzata Stanek, Kamil Jarocki.

Podczas zebrania wyłoniono także skład nowego zarządu. Oprócz prezesa Markiewicza znaleźli się w nim: Tomasz Marczyński, Dorota Zabłudowska, Joanna Hetnarowicz-Sikora, Wojciech Buchajczuk, Bartłomiej Przymusiński, Arkadiusz Tomczak, Tomasz Zawiślak, Małgorzata Stanek, Kamil Jarocki.źródło: ShutterStock

Na czele najliczniejszego stowarzyszenia sędziów nadal będzie stał Krystian Markiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach. Zdecydowano o tym podczas XXIV zwyczajnego zebrania delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich ”Iustitia„.

Wydarzenie miało miejsce w weekend w Toruniu. Wzięło w nim udział około 130 delegatów. W trakcie zebrania dyskutowano m.in. o aktualnej sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. Sędziowie podkreślali, że nadal nie godzą się na to, co z sądownictwem robią obecnie rządzący. Ich zdaniem starają się podporządkować sobie trzecią władzę. Jednak, jak podkreślał Krystian Markiewicz, sądy, mimo tych prób, są i pozostaną niezależne od pozostałych dwóch władz.

– Chcemy być niezależni wobec wszystkich polityków – zarówno tych, którzy rządzą obecnie, jak i tych, którzy będą rządzić w przyszłości. Musimy przed nimi obronić obywateli – mówił prezes Iustitii. Ostrzegał przy tym, że obecna władza może sięgać po coraz ostrzejsze środki dyscyplinujące wobec sędziów krytykujących jej działania.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • le-vy(2019-03-11 20:58) Zgłoś naruszenie 1611

  Lepiej załóżcie partię - nie oszukujcie się sami że niezależność to wasza cecha raczej to cecha kasty, taka jest prawda. Bronicie nie prawa tylko samych siebie czyż nie??

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-03-11 17:44) Zgłoś naruszenie 129

  Jajcytia , umówmy się ...

  Odpowiedz
 • Matka Boska(2019-03-11 23:10) Zgłoś naruszenie 97

  O, kochani, taka swoboda wam się marzy??? L.Walesa chociaz przed Bogiem ma respekt i troche mniej wobec żony. A wy chcecie miec wladzę boską!!!

  Odpowiedz
 • OTUA(2019-03-12 07:06) Zgłoś naruszenie 89

  Pytanie podstawowe brzmi: czy obywatele chcą "ochrony" sędziów przed politykami skoro polityków wybierają a sędziów nie. Może odwrotnie obywatele poprzez wybór polityków domagają się od nich ochrony przed niewybieralnymi sędziami.

  Odpowiedz
 • przegnać z sądów lewaków bo to właśnie ich(2019-03-12 08:38) Zgłoś naruszenie 47

  obecne POlitykowanie doprowadza sądownictwo a nie tylko,do anomalii.

  Odpowiedz
 • Inspekto Pracy -tego się nie da zrobic -dlaczego?(2019-03-12 12:41) Zgłoś naruszenie 44

  To tylko w Polsce jest możliwe aby życiowy nierób, pijak i ćpunek , słowem chłystek parający się od czasu do czasu jakimś zajęciem ,gdy został Premierem mógł publicznie ogłosić a reszta nierobów sejmowych go poprzeć , ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " ale pracujących od 15 r życia wynaturzony cwaniaczek zmuszał do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach..Powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on nic nie umiał -to jej nie miał. """ Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS."" A reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem ..............„tego się nie da zrobicć---dopóki macie u siebie BUDKĘ

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane