statystyki

Prezydent wskazał prezesów nowych izb Sądu Najwyższego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.02.2019, 08:40; Aktualizacja: 27.02.2019, 08:40
Sąd Najwyższy

Tomasz Przesławski decyzją Andrzeja Dudy stanie na czele Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Natomiast drugą z utworzonych w zeszłym roku izb – Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych pokieruje Joanna Lemańska. Uroczystość powołania na prezesów SN odbyła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim.źródło: ShutterStock

Tomasz Przesławski decyzją Andrzeja Dudy stanie na czele Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Natomiast drugą z utworzonych w zeszłym roku izb – Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych pokieruje Joanna Lemańska. Uroczystość powołania na prezesów SN odbyła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim.

Tomasz Przesławski, zanim został wybrany do SN, wykonywał zawód radcy prawnego. Jego nazwisko figuruje również w spisie pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pełni funkcję adiunkta w zakładzie prawa i polityki penitencjarnej. Ma stopień doktora habilitowanego. Część mediów zarzuca mu powiązania z ministrem sprawiedliwości, o czym miałoby świadczyć to, że zasiada on w radzie programowej kwartalnika resortu sprawiedliwości „Probacja”.

Przesławski wyścig o fotel prezesa Izby Dyscyplinarnej wygrał z dwoma innymi kandydatami wskazanymi przez zgromadzenie ogólne sędziów tej izby: Małgorzatą Bednarek oraz pełniącym dotychczas obowiązki prezesa ID Janem Majchrowskim.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane