statystyki

Prezydent wskazał prezesów nowych izb Sądu Najwyższego

autor: Małgorzata Kryszkiewicz27.02.2019, 08:40; Aktualizacja: 27.02.2019, 08:40
Sąd Najwyższy

Tomasz Przesławski decyzją Andrzeja Dudy stanie na czele Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Natomiast drugą z utworzonych w zeszłym roku izb – Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych pokieruje Joanna Lemańska. Uroczystość powołania na prezesów SN odbyła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim.źródło: ShutterStock

Tomasz Przesławski decyzją Andrzeja Dudy stanie na czele Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Natomiast drugą z utworzonych w zeszłym roku izb – Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych pokieruje Joanna Lemańska. Uroczystość powołania na prezesów SN odbyła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim.

Tomasz Przesławski, zanim został wybrany do SN, wykonywał zawód radcy prawnego. Jego nazwisko figuruje również w spisie pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pełni funkcję adiunkta w zakładzie prawa i polityki penitencjarnej. Ma stopień doktora habilitowanego. Część mediów zarzuca mu powiązania z ministrem sprawiedliwości, o czym miałoby świadczyć to, że zasiada on w radzie programowej kwartalnika resortu sprawiedliwości „Probacja”.

Przesławski wyścig o fotel prezesa Izby Dyscyplinarnej wygrał z dwoma innymi kandydatami wskazanymi przez zgromadzenie ogólne sędziów tej izby: Małgorzatą Bednarek oraz pełniącym dotychczas obowiązki prezesa ID Janem Majchrowskim.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane