Co zmieni nowelizacja kpc? Nie bedzie ani szybciej, ani lepiej

autor: Patryk Słowik25.02.2019, 12:40; Aktualizacja: 26.02.2019, 12:47
prawo prawnik

Pracującą nad nowym kodeksem postępowania cywilnego komisję kodyfikacyjną ministerstwo rozwiązało w ciągu 10 min. w grudniu 2015 r. Zapowiedziało, że powstanie niebawem jedna duża komisja kodyfikacyjna, podzielona sektorowo. Minęły ponad trzy lata. Komisji nie maźródło: ShutterStock

Czy po wejściu w życie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego obywatel szybciej załatwi sprawę w sądzie? Raczej nie. Za to wielu spraw nie załatwi wcale.

W iększość zmian jest nieprzemyślanych. Widać, że nad nowelizacją pracowali głównie sędziowie, niestety najprawdopodobniej ci, którzy najmniej orzekają – twierdzi Radosław Płonka, wspólnik w kancelarii Płonka Ozga i ekspert prawny BCC.

– Można wyłuskać kilka ciekawych rozwiązań, ale generalnie mimo ogromu nowych przepisów olśniewającego rezultatu lepiej się nie spodziewać. To, co przyspieszą za pomocą punktowych zmian, spowolnią przez ogólny bałagan po wejściu w życie noweli – uważa dr Mariusz Bidziński, szef departamentu prawa gospodarczego w kancelarii Chmaj i Wspólnicy.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane