statystyki

Pożytki z delegacji sędziowskiej do MS: Wytypowanie do awansu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz25.02.2019, 08:50; Aktualizacja: 25.02.2019, 09:13
Sędzia Zwolak nie bardzo chce też rozmawiać o zarzucie, jakoby awans był swego rodzaju nagrodą za jego zasługi dla MS.

Sędzia Zwolak nie bardzo chce też rozmawiać o zarzucie, jakoby awans był swego rodzaju nagrodą za jego zasługi dla MS.źródło: ShutterStock

W środowisku sędziowskim nadal żywy jest temat ostatniego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. Ma to związek z podjętymi decyzjami personalnymi. A to dlatego, że w gronie osób wytypowanych do awansu znalazł się członek KRS (Maciej Nawacki) oraz sędzia od czterech lat przebywający na delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości, czyli Paweł Zwolak.

Ten ostatni jest sędzią Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim. Już niedługo jednak może zmienić swoją jednostkę macierzystą i trafić do Sądu Okręgowego w Zamościu.

Tymczasem od lat mówi się o tym, że za sprawą długoletnich okresów spędzonych w MS sędziowie tracą kontakt z orzekaniem. Co ciekawe, zwolennikiem ustawowego ograniczenia czasu delegacji jest także sędzia Zwolak. Jak jednak zaznacza, przy obecnym modelu sprawowania zewnętrznego nadzoru administracyjnego przez ministra sprawiedliwości, takie rozwiązanie powinno być połączone z obowiązkiem odbycia delegacji przez każdego sędziego w okresie służby.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane