statystyki

Pożytki z delegacji sędziowskiej do MS: Wytypowanie do awansu

autor: Małgorzata Kryszkiewicz25.02.2019, 08:50; Aktualizacja: 25.02.2019, 09:13
Sędzia Zwolak nie bardzo chce też rozmawiać o zarzucie, jakoby awans był swego rodzaju nagrodą za jego zasługi dla MS.

Sędzia Zwolak nie bardzo chce też rozmawiać o zarzucie, jakoby awans był swego rodzaju nagrodą za jego zasługi dla MS.źródło: ShutterStock

W środowisku sędziowskim nadal żywy jest temat ostatniego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa. Ma to związek z podjętymi decyzjami personalnymi. A to dlatego, że w gronie osób wytypowanych do awansu znalazł się członek KRS (Maciej Nawacki) oraz sędzia od czterech lat przebywający na delegacji w Ministerstwie Sprawiedliwości, czyli Paweł Zwolak.

Ten ostatni jest sędzią Sądu Rejonowego w Janowie Lubelskim. Już niedługo jednak może zmienić swoją jednostkę macierzystą i trafić do Sądu Okręgowego w Zamościu.

Tymczasem od lat mówi się o tym, że za sprawą długoletnich okresów spędzonych w MS sędziowie tracą kontakt z orzekaniem. Co ciekawe, zwolennikiem ustawowego ograniczenia czasu delegacji jest także sędzia Zwolak. Jak jednak zaznacza, przy obecnym modelu sprawowania zewnętrznego nadzoru administracyjnego przez ministra sprawiedliwości, takie rozwiązanie powinno być połączone z obowiązkiem odbycia delegacji przez każdego sędziego w okresie służby.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane