statystyki

Ruszyły prace nad reformą rynku zamówień publicznych

autor: Sławomir Wikariak28.01.2019, 07:35; Aktualizacja: 28.01.2019, 09:01
Jednym z celów projektodawców jest zachęcenie do udziału w przetargach małych i średnich przedsiębiorców.

Jednym z celów projektodawców jest zachęcenie do udziału w przetargach małych i średnich przedsiębiorców.źródło: ShutterStock

Do konsultacji trafił długo oczekiwany projekt nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Zgodnie z zapowiedziami zmiany będą istotne i mają prowadzić do zreformowania całego systemu zamówień.

Projekt ustawy liczy 278 stron i zawiera aż 682 artykuły.

– Ze wstępnej lektury wynika, że ta obszerność jest spowodowana chęcią odejścia od licznych odesłań do innych przepisów na rzecz ujęcia poszczególnych zagadnień w sposób maksymalnie komplementarny, często wręcz opisowy. Ma to zapewne ułatwić stosowanie nowej ustawy – komentuje dr Robert Siwik, radca prawny specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych oraz przewodniczący komisji ds. zamówień publicznych Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Część zmian DGP opisał już na początku stycznia. Wiele z nich ma uprościć udzielanie zamówień. Dlatego też do tzw. progów unijnych stworzono całkowicie odrębną procedurę.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane