Niezbadane są wyroki KRS. Kandydaci, co do których nie ma zastrzeżeń, przepadają bez słowa wyjaśnienia

autor: Małgorzata Kryszkiewicz30.10.2018, 07:10; Aktualizacja: 31.10.2018, 07:16
W konkursach przed obecną radą najlepiej być prezesem „dobrej zmiany”, niekoniecznie z doświadczeniem praktycznym

W konkursach przed obecną radą najlepiej być prezesem „dobrej zmiany”, niekoniecznie z doświadczeniem praktycznymźródło: ShutterStock

Konkurs na stanowiska w łódzkich sądach oburzył sędziów. Ich zdaniem kryteria Krajowej Rady Sądownictwa są co najmniej wątpliwe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • s(2018-10-31 07:29) Zgłoś naruszenie 1950

    Widocznie to nie byli koledzy pana Żurka więc nie nadawali się....

    Odpowiedz
  • RM(2018-10-31 08:01) Zgłoś naruszenie 287

    Ale co ma tutaj sędzia Żurek do rzeczy???

    Odpowiedz
  • szakal(2018-10-31 12:15) Zgłoś naruszenie 3556

    Co ZA OBŁUDA!!! A POprzednia KRS to niby jak wybierała sędziów???? uczciwie???? - W wielu przypadkach decydował układ interesów, kod genetyczny, bądź fakt bycia czyjąś kochanką /utrzymanką. A następnie , nawet jak ktoś się odwołał, uchwały były przyklepywane przez Izbę Pracy SN kierowaną przez.....M. Gersdorf.... o czym ci ludzie bredzą teraz, co????????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • iudex(2018-10-31 13:30) Zgłoś naruszenie 3310

    I znowu jak z czasów zamierzchłych BMW albo nie matura lecz chęć szczera zrobi......

    Odpowiedz
  • Gosc(2018-10-31 13:47) Zgłoś naruszenie 3730

    Mogę podać co najmniej kilka przykładów, ze poprzednia KRS wybierała kandydatów z gorszymi wynikami, czy to niższą ilością głosów popierających kandydaturę, czy to z niższymi ocenami wystawionymi w trakcie procedury konkursowej, czy też niższym dorobkiem naukowym. Więc tak wiele się nie zmieniło. Polecam pani redaktor lekturę postanowień SN w tej kwestii, bardzo pouczające.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Anna(2018-10-31 13:55) Zgłoś naruszenie 2213

    Nivil novi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Michał (2018-10-31 14:34) Zgłoś naruszenie 333

    Nic nowego? To szkoda, bo miało być lepiej, a nie tak samo albo nawet gorzej.

    Odpowiedz
  • s.Magda W (2018-10-31 23:02) Zgłoś naruszenie 2825

    Ustawił konkursowe za dawnej KRS były bardziej transparentne. Asystent z szóstką z egzaminu sędziowskiego przegrał z gościem, który dostsł trójczynę.

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-11-01 00:23) Zgłoś naruszenie 2219

    Czytam ten artykuł po raz drugi, nie rozumiem jak KRS mogła popełnic tak powazny błąd nie konsultując swoich decyzji z sędzią Maciejewską, mogło byc tak dobrze. Zastanawiam sie tylko, czy ogrom hipokryzji, ego jak wrota Sądu Okręgowego to są cechy przydatne w pracy sedziego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • antykasta(2018-11-02 09:55) Zgłoś naruszenie 1828

    Skończyło się kumoterstwo, kolesiostwo, skończyło się namaszczanie kandydatów w okręgach i władza prezesów i kasty, którzy samy decydowali o tym, kto powinien awansować. Stąd taki jazgot.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-11-04 17:01) Zgłoś naruszenie 81

    Nie ma się czemu dziwić: realizowana ma być wizja "nowej Polski" z postprawdą jako dominatem /Piskorski/, nie zaś jakieś burżuazyjne przesądy, jak sprawiedliwość np...

    Odpowiedz
  • konkurs do SA Lublin(2018-11-08 14:56) Zgłoś naruszenie 20

    Proszę obejrzeć sobie jakich kandydatów wybrano do SA i dlaczego nie wybrano wybitnego cywilisty jakim jest Pan Sędzia A. Mikołajewski (miałem z nim szkolenia organizowane przez KSSIP stąd taka moja opinia) i w jaki sposób protestował przeciwko takim wyborom członek KRS Pan W. Johann (wielki szacunek dla tego Pana, że się wyłamał), więcej nic nie napiszę to trzeba obejrzeć.

    Odpowiedz