statystyki

Historyczne dobra osobiste. Sprawa "kasjera z MON" ponownie wraca na wokandę

autor: Patryk Słowik16.10.2018, 08:00; Aktualizacja: 16.10.2018, 10:48
Romuald Szeremietiew

Romuald Szeremietiewźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Sytuacja, w której obywatel domaga się przeprosin za słowa sprzed prawie dwóch dekad, i jeszcze przez kilka lat będzie o nie walczył, jest bulwersująca.

17 lat. Tyle czasu minęło od opublikowania na łamach „Rzeczpospolitej” artykułu pt. „Kasjer z Ministerstwa Obrony”. Kilkanaście dni temu Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który właśnie tego tekstu dotyczył. Sprawa trafi więc do sądu powszechnego raz jeszcze. A potem zapewne znów do Sądu Najwyższego. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można więc rzec, że o tym, czy artykuł prasowy był rzetelny, dowiemy się po 20 latach od jego publikacji.

„Kasjer z Ministerstwa Obrony” to jeden z najważniejszych artykułów prasowych opublikowanych po 1989 r. Anna Marszałek i Bertold Kittel opisali w nim nielegalną ich zdaniem działalność Zbigniewa Farmusa, który był wówczas asystentem wiceministra obrony narodowej Romualda Szeremietiewa. W tekście zasugerowano też, że sam Szeremietiew kupił działkę, choć z pensji by mu na nią nie starczyło. Wydźwięk był jasny: w resorcie mamy do czynienia z korupcyjną aferą, a związany z nią jest nawet wiceminister.

„Asystent Romualda Szeremietiewa żądał w imieniu wiceministra łapówek od koncernów zbrojeniowych. Szeremietiew w ciągu czterech lat kupił lancię, działkę i wybudował dom, wydając znacznie więcej pieniędzy, niż zarobił” – czytamy w nadal dostępnym na stronie rp.pl materiale.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane