statystyki

Katarzyna Zielińska dała popalić TVN-owi. Sąd wydał orzeczenie w sprawie programu "Na językach"

autor: Patryk Słowik23.05.2018, 07:29; Aktualizacja: 23.05.2018, 08:41
Autorzy programu „Na językach” przesadzili z pokazaniem sobowtórki Zielińskiej, która paliła papierosy

Autorzy programu „Na językach” przesadzili z pokazaniem sobowtórki Zielińskiej, która paliła papierosyźródło: ShutterStock

Emisja materiału z sobowtórką znanej aktorki, która robi społecznie nieakceptowane rzeczy, narusza dobra osobiste celebrytki. Uznał tak Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie materiału wyemitowanego w programie „Na językach”.

Chodziło o odcinek z września 2014 r. Prowadząca program Agnieszka Szulim (obecnie Woźniak-Starak, dawniej Badziak) zapowiedziała „sensacyjny materiał paparazzi”. W nim zaś poinformowano o tym, że aktorka Katarzyna Zielińska jest w ciąży. Sęk w tym, że pokazano też osobę do złudzenia przypominającą aktorkę, która w widocznej ciąży paliła papierosa. W tym czasie w tle słyszalny był głos lektora, który komentuje całe zdarzenie w następujący sposób: „A ciążowe zachcianki? Znamy to, znamy! Ech, a do tego ciasteczko. A do tego ogórek kiszony. Przyszłe mamy nie takie mają pomysły. No, ale co to? Przyjaciel od zwierzeń wyciąga papierosy... Człowieku! No nie wolno palić przy ciężarnej. Ludzie! On ją w dodatku częstuje! Nie! Nie bierz tego dziewczyno! Nie wolno palić w tym stanie! Czy Wy także to widzicie?”. Po wypowiedzeniu tych słów pojawiła się czerwona strzałka podkreślająca widok zapalanego papierosa oraz dodatkowo towarzyszył temu alarmujący dźwięk.

Następnie lektor zadał pytanie: „A może my się mylimy, może to nie ona?”. Na dole ekranu zaś pojawił się przez chwilę napis: „Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe...;-)”.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane