statystyki

Katarzyna Zielińska dała popalić TVN-owi. Sąd wydał orzeczenie w sprawie programu "Na językach"

autor: Patryk Słowik23.05.2018, 07:29; Aktualizacja: 23.05.2018, 08:41
Autorzy programu „Na językach” przesadzili z pokazaniem sobowtórki Zielińskiej, która paliła papierosy

Autorzy programu „Na językach” przesadzili z pokazaniem sobowtórki Zielińskiej, która paliła papierosyźródło: ShutterStock

Emisja materiału z sobowtórką znanej aktorki, która robi społecznie nieakceptowane rzeczy, narusza dobra osobiste celebrytki. Uznał tak Sąd Apelacyjny w Warszawie w sprawie materiału wyemitowanego w programie „Na językach”.

Chodziło o odcinek z września 2014 r. Prowadząca program Agnieszka Szulim (obecnie Woźniak-Starak, dawniej Badziak) zapowiedziała „sensacyjny materiał paparazzi”. W nim zaś poinformowano o tym, że aktorka Katarzyna Zielińska jest w ciąży. Sęk w tym, że pokazano też osobę do złudzenia przypominającą aktorkę, która w widocznej ciąży paliła papierosa. W tym czasie w tle słyszalny był głos lektora, który komentuje całe zdarzenie w następujący sposób: „A ciążowe zachcianki? Znamy to, znamy! Ech, a do tego ciasteczko. A do tego ogórek kiszony. Przyszłe mamy nie takie mają pomysły. No, ale co to? Przyjaciel od zwierzeń wyciąga papierosy... Człowieku! No nie wolno palić przy ciężarnej. Ludzie! On ją w dodatku częstuje! Nie! Nie bierz tego dziewczyno! Nie wolno palić w tym stanie! Czy Wy także to widzicie?”. Po wypowiedzeniu tych słów pojawiła się czerwona strzałka podkreślająca widok zapalanego papierosa oraz dodatkowo towarzyszył temu alarmujący dźwięk.

Następnie lektor zadał pytanie: „A może my się mylimy, może to nie ona?”. Na dole ekranu zaś pojawił się przez chwilę napis: „Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest przypadkowe...;-)”.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane