statystyki

Praktyczne problemy z kodeksem etyki

autor: Szymon Cydzik29.08.2018, 07:19; Aktualizacja: 29.08.2018, 08:18
Choć rzecznik prasowy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach poinformował, że dotąd nie wpłynęły żadne skargi dotyczące funkcjonowania domeny odszkodowanieOd-Prawnika.pl (która 28 sierpnia była niedostępna z powodu „konserwacji serwerów”), to na Facebooku wywołała ona falę krytyki.

Choć rzecznik prasowy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach poinformował, że dotąd nie wpłynęły żadne skargi dotyczące funkcjonowania domeny odszkodowanieOd-Prawnika.pl (która 28 sierpnia była niedostępna z powodu „konserwacji serwerów”), to na Facebooku wywołała ona falę krytyki.źródło: ShutterStock

Niedawno poruszenie w środowisku wywołała Kancelaria Radców Prawnych Klatka i Partnerzy oferująca pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań od innych prawników.

Choć rzecznik prasowy Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach poinformował, że dotąd nie wpłynęły żadne skargi dotyczące funkcjonowania domeny odszkodowanieOd-Prawnika.pl (która 28 sierpnia była niedostępna z powodu „konserwacji serwerów”), to na Facebooku wywołała ona falę krytyki.

Sprawa jest kontrowersyjna. W kontekście zwiększania uprawnień kancelarii odszkodowawczych, rozwoju doradztwa obywatelskiego i bezpłatnej pomocy prawnej oraz dyskusji wokół reformy wymiaru sprawiedliwości podważanie zaufania do profesjonalnych pełnomocników z pewnością nie służy środowisku. Z drugiej jednak strony jeśli prawnik naprawdę popełni błąd, nie ma powodów, by inny pełnomocnik nie pomógł w dochodzeniu od niego odszkodowania.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • korpo-mitologia(2018-08-29 08:46) Zgłoś naruszenie 94

  Ile trzeba dowodów na to, że kodeks etyki nie działa, bo etyka to zbiór pobożnych życzeń - czym różni sie od prawa. Gdyby kodyfikowana etyka była skuteczna, to by nie trzeba było tworzyć prawa. Istnienie korporacji bazuje na kompletnie fantastycznych założeniach, które nawet najprostsza logika obala w 5 minut. Po pierwsze sądy koleżeńskie - to nie działa, bo kolega nie jest obiektywnym sędzią kolegi. Po drugie etyka - w starciu z pogonią za pieniądzem - nie działa. Przykłady dostępne w mediach. Po trzecie kształcenie przez potencjalnych konkurentów - nie działa, bo przecież patron to człowiek racjonalny i nie będzie sobie pogarszał sytuacji. Po czwarte - uczenie wewnątrz korporacji wiedzy, która jest w książkach i która każdy może sobie przeczytać. W prawie nie nic godnego przekazania czego nie można napisać. To czego nie można napisać zazwyczaj jest niezgodne z etyką :)))

  Odpowiedz
 • likwidacja wszelkich samorządów korporacyjnych(2018-08-29 09:34) Zgłoś naruszenie 33

  co najwyżej niech tworzą sobie jakieś stowarzyszenia, kontrola państwa nad przestrzeganiem prawa i etyki.

  Odpowiedz
 • Krzysiek(2018-08-29 16:29) Zgłoś naruszenie 23

  Dlaczego "Krytyka innego pełnomocnika wobec osób trzecich jest niedopuszczalna"? Czy jeżeli przychodzę do radcy prawnego po opinię w sprawie, którą prowadził wcześniej inny radca prawny, to nie mogę liczyć na rzetelną, całością opinię zawierającą - jeżeli jest to zasadne - krytykę poczynań poprzedniego pełnomocnika? Widać trzeba w takich sprawach korzystać z porad prawników spoza korporacji.

  Odpowiedz
 • wjw(2018-08-29 10:32) Zgłoś naruszenie 02

  Znaleźli Blue Ocean ?

  Odpowiedz
 • marta(2018-08-29 19:07) Zgłoś naruszenie 02

  Mamy społeczeństwo kastowe , bezkarni prawnicy , urzędnicy , politycy-kasty bezkarnych kolesi i my niewolnicy którzy musimy , kosztem zdrowia i życia , na nich pracować....jeszcze bezczelnie krzyczą ....konstytucja ....wolne sądy...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane