statystyki

Mniejsze izby radców wzmacniają swój głos

autor: Szymon Cydzik19.09.2018, 07:14; Aktualizacja: 19.09.2018, 08:08
Jeśli nadzwyczajny zjazd odbyłby się jeszcze przed końcem kadencji obecnych władz, który nastąpi w 2020 r., wówczas kolejną KRRP można by już wyłonić na nowych zasadach.

Jeśli nadzwyczajny zjazd odbyłby się jeszcze przed końcem kadencji obecnych władz, który nastąpi w 2020 r., wówczas kolejną KRRP można by już wyłonić na nowych zasadach.źródło: ShutterStock

 Aż 8 z 19 okręgowych izb radców prawnych domaga się zwołania nadzwyczajnego krajowego zjazdu. To pierwsza w historii radcowskiej korporacji tego typu oddolna inicjatywa. Pod wnioskiem skierowanym do Krajowej Rady Radców Prawnych podpisały się izby z Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Kielc, Krakowa, Lublina, Szczecina i Wałbrzycha.

Chcą doprowadzić m.in. do zmiany sposobu wybierania samorządowej wierchuszki – tak, by zapewnić należytą reprezentację wszystkich izb, także tych średnich i małych, w podejmowaniu kluczowych dla środowiska decyzji.

– W tej chwili największa izba – warszawska, wraz z 3–4 innymi izbami, może zdobyć większość i przegłosować każde rozwiązanie. Nie zawsze zaś to, co odpowiada jednej dużej izbie, jest też dobre dla pozostałych. Te mniej liczebne są zarządzane nieco inaczej, a kontakt radców prawnych z jej władzami jest znacznie silniejszy – tłumaczy Michał Rościszewski, dziekan Rady OIRP w Bydgoszczy.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane