statystyki

Nowy Sąd Najwyższy nie zmieści się przy pl. Krasińskich

autor: Piotr Szymaniak24.04.2018, 07:25; Aktualizacja: 24.04.2018, 07:53
Sąd Najwyższy w Warszawie

Sąd Najwyższy w Warszawieźródło: ShutterStock

7 maja poznamy możliwe lokalizacje Izby Dyscyplinarnej i Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN. Tego dnia odbędzie się otwarcie kopert z ofertami na wynajem powierzchni biurowych na potrzeby Sądu Najwyższego.

Nie ma bowiem szans, by nowe izby, których utworzenie przewiduje ustawa o SN (Dz.U. z 2018 r. poz. 5), pomieściły się w obecnym gmachu sądu przy pl. Krasińskich w Warszawie.

W przypadku Izby Kontroli Nadzwyczajnej potrzeba 1,4 tys. mkw, na których muszą się pomieścić sale rozpraw, konferencyjne, pokoje narad, biura sędziów, asystentów ławników czy pomieszczenia socjalne i techniczne, jak np. serwerownia. Na potrzeby Izby Dyscyplinarnej SN brakuje natomiast 1,2 tys. mkw. Dodatkowo każdej izbie trzeba zapewnić po 20–25 miejsc parkingowych. W zapytaniach ofertowych dotyczących wynajmu powierzchni biurowej dopuszczono możliwość usytuowania dwóch izb w odrębnych budynkach (nie określono maksymalnej odległości między nimi). Jest więc możliwe, że SN będzie nie w dwóch, a nawet w trzech różnych lokalizacjach.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane