statystyki

Nowy Sąd Najwyższy nie zmieści się przy pl. Krasińskich

autor: Piotr Szymaniak24.04.2018, 07:25; Aktualizacja: 24.04.2018, 07:53
Sąd Najwyższy w Warszawie

Sąd Najwyższy w Warszawieźródło: ShutterStock

7 maja poznamy możliwe lokalizacje Izby Dyscyplinarnej i Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN. Tego dnia odbędzie się otwarcie kopert z ofertami na wynajem powierzchni biurowych na potrzeby Sądu Najwyższego.

Nie ma bowiem szans, by nowe izby, których utworzenie przewiduje ustawa o SN (Dz.U. z 2018 r. poz. 5), pomieściły się w obecnym gmachu sądu przy pl. Krasińskich w Warszawie.

W przypadku Izby Kontroli Nadzwyczajnej potrzeba 1,4 tys. mkw, na których muszą się pomieścić sale rozpraw, konferencyjne, pokoje narad, biura sędziów, asystentów ławników czy pomieszczenia socjalne i techniczne, jak np. serwerownia. Na potrzeby Izby Dyscyplinarnej SN brakuje natomiast 1,2 tys. mkw. Dodatkowo każdej izbie trzeba zapewnić po 20–25 miejsc parkingowych. W zapytaniach ofertowych dotyczących wynajmu powierzchni biurowej dopuszczono możliwość usytuowania dwóch izb w odrębnych budynkach (nie określono maksymalnej odległości między nimi). Jest więc możliwe, że SN będzie nie w dwóch, a nawet w trzech różnych lokalizacjach.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane