statystyki

Zator na dobry początek nowo powołanej izby

autor: Patryk Słowik03.04.2018, 09:34; Aktualizacja: 03.04.2018, 10:32
Obecnie w SN działa Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Nowa ustawa jednak zmienia strukturę sądu. Zagadnienia z zakresu spraw publicznych trafią do nowo powołanej izby (Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych).

Obecnie w SN działa Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Nowa ustawa jednak zmienia strukturę sądu. Zagadnienia z zakresu spraw publicznych trafią do nowo powołanej izby (Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych).źródło: PAP

Pierwsze miesiące po wejściu w życie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym będą bardzo ciężkie. Zarówno dla pracowników administracyjnych, jak i dla sędziów w nowej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Powód? „Odziedziczą” ponad 100 spraw, które wpłynęły do SN w ostatnich miesiącach, a nie można ich było rozpoznać.

Obecnie w SN działa Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Nowa ustawa jednak zmienia strukturę sądu. Zagadnienia z zakresu spraw publicznych trafią do nowo powołanej izby (Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych). Od pewnego czasu więc część wpływających do SN spraw w ogóle nie jest przydzielana. Nie miałoby to sensu, gdyż po 3 kwietnia 2018 r. trzeba by je było rozdzielić jeszcze raz.

– Na chwilę obecną do SN wpłynęło 105 spraw, które dotychczas były rozpoznawane przez Izbę Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, a zgodnie z nową ustawą o SN będą podlegały rozpoznaniu przez nową Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – informuje Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane