statystyki

Zator na dobry początek nowo powołanej izby

autor: Patryk Słowik03.04.2018, 09:34; Aktualizacja: 03.04.2018, 10:32
Obecnie w SN działa Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Nowa ustawa jednak zmienia strukturę sądu. Zagadnienia z zakresu spraw publicznych trafią do nowo powołanej izby (Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych).

Obecnie w SN działa Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Nowa ustawa jednak zmienia strukturę sądu. Zagadnienia z zakresu spraw publicznych trafią do nowo powołanej izby (Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych).źródło: PAP

Pierwsze miesiące po wejściu w życie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym będą bardzo ciężkie. Zarówno dla pracowników administracyjnych, jak i dla sędziów w nowej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Powód? „Odziedziczą” ponad 100 spraw, które wpłynęły do SN w ostatnich miesiącach, a nie można ich było rozpoznać.

Obecnie w SN działa Izba Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych. Nowa ustawa jednak zmienia strukturę sądu. Zagadnienia z zakresu spraw publicznych trafią do nowo powołanej izby (Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych). Od pewnego czasu więc część wpływających do SN spraw w ogóle nie jest przydzielana. Nie miałoby to sensu, gdyż po 3 kwietnia 2018 r. trzeba by je było rozdzielić jeszcze raz.

– Na chwilę obecną do SN wpłynęło 105 spraw, które dotychczas były rozpoznawane przez Izbę Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych, a zgodnie z nową ustawą o SN będą podlegały rozpoznaniu przez nową Izbę Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – informuje Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane