Ustawa reprywatyzacyjna wróci przed wyborami

autor: Patryk Słowik05.03.2018, 07:12; Aktualizacja: 05.03.2018, 08:57
Nie ma za to mowy o tym, by rekompensaty wynosiły 100 proc.

Nie ma za to mowy o tym, by rekompensaty wynosiły 100 proc.źródło: ShutterStock

Będą zmiany w projekcie przygotowanym przez zespół Patryka Jakiego. Chodzi o korekty, a nie o wywrócenie przepisów do góry nogami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • obiektywny(2018-03-05 09:03) Zgłoś naruszenie 192

  N.p Łódzki magistrat jest jeszcze właścicielem 38 tys. lokali, co czyni go największym kamienicznikiem w Polsce.Podobną ilość przez ostatnie 30 lat już sprzedał Jaki więc jest problem uregulowania tylko około 100 wniosków,które zostały złożone do miasta Łodzi o reprywatyzację i załatwić ten problem raz na zawsze.Tylko trzeba chcieć a nie opowiadać BAJEK ,że nie ma z czego?.

  Odpowiedz
 • Liberal(2018-03-05 09:08) Zgłoś naruszenie 224

  Na nagrody dla rządu są pieniądze, a na odszkodowania dla rzeczywiscie poszkodowanych jakoś nie ma. Państwo zachowuje się jak paser. Nieruchomości ukradli jacyś "komuniści" ale państwo nadal z nich korzysta.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pokrzywdzony(2018-03-05 09:37) Zgłoś naruszenie 174

  Czyli od Niemiec chcemy 100% reparacji a wlasnym obywatelom damy 15%. Niezly biznes.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ukta(2018-03-05 10:08) Zgłoś naruszenie 124

  Byłam na początku trochę zdziwiona, że rząd domaga się odszkodowania od Niemiec. Teraz gdy stało się jasne o co chodzi tak na prawdę w ustawie IPN bez znieczulenia to dochodzę do wniosku, o pieniądze cały ten bój. Kto nam zrekompensuje zniszczenia podczas wony. Teraz nagle po latach za gruzy, które zostały odbudowane maja mieć wartość rynkową. Jak faktycznie reagował świat na to co się działo podczas okupacji wystarczy sięgnąć do historii.

  Odpowiedz
 • Pokrzywdzony(2018-03-05 10:49) Zgłoś naruszenie 145

  Do Ukta. O reprywatyzacji trzeba dyskutować rzeczowo i spokojnie w dialogu z poszkodowanymi. Tego rząd nie robi. Ma swoją wersję przy której się upiera, a ona jest niekonstytucyjna i niezgodna z przepisami międzynarodowymi. Oczywiście, że wiele budynków odbudowano ale to nie jest takie proste. W Warszawie zabrano wszystkie grunty nawet niezabudowane, gdzie nic nie trzeba było odbudowywać. Dalej idąc: dekret Bieruta obiecuje do dziś, bo nadal obowiązuje, że właściciel otrzyma: zwrot nieruchomości albo odszkodowanie, albo nieruchomość zamienną. Projekt ustawy reprywatyzacyjnej pozbawia właścicieli tych uprawnień i w zamian przewiduje ochłapy z "pańskiego" stołu.

  Odpowiedz
 • Cyklon(2018-03-05 11:51) Zgłoś naruszenie 50

  Ta ustawa nie dotyczy akcjonariuszy przedwojennych spółek, Ustawa o nacjonalizacji podstawowych gałęzi przemysłu z 2 stycznia 1946 roku obiecała odszkodowanie za akcje znacjonalizowanych firm, są jeszcze znacjonalizowane spółki akcyjne i ich akcjonariusze nie podpadające pod ta ustawę. Rząd boi się wysokości roszczeń ( w rzeczywistości pozostało już niedużo akcji w rękach prywatnych) i tego że akcje na okaziciela podlegały obrotowi przez cały czas więc nie da się ustalić tego osobnika komu w latach 1945/46 odebrano prawa do majątku firmy wynikające z posiadanych akcji. Będzie można tym tematem zagrać przy następnych wyborach może parlamentarnych

  Odpowiedz
 • sadsa(2018-03-05 13:37) Zgłoś naruszenie 101

  " Zdaniem polityków PiS może to pomóc wygrać w dużych miastach, bo projekt przygotowany w resorcie sprawiedliwości rozwiązuje bolączki nie tylko Warszawy, lecz także miast takich jak Kraków czy Łódź." No to zobaczymy czy wygracie... Zobaczcie sobie jak wygląda Praga - dalej zostanie siedliskiem żuli w środku miasta... A byłych właścicieli okraść drugi raz jak komuniści...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane