Wyciszanie działaczy w togach. Krytycy rządu mogą wkrótce zakończyć działalność

autor: Emilia Świętochowska05.12.2017, 07:24; Aktualizacja: 05.12.2017, 08:05
Osoby pełniące funkcje publiczne co do zasady nie mogą równolegle zajmować posad w zarządach i organach kontrolnych spółek, spółdzielni mieszkaniowych czy fundacji prowadzących działalność gospodarczą

Osoby pełniące funkcje publiczne co do zasady nie mogą równolegle zajmować posad w zarządach i organach kontrolnych spółek, spółdzielni mieszkaniowych czy fundacji prowadzących działalność gospodarcząźródło: ShutterStock

Stowarzyszenia sędziów i prokuratorów, które należą do najsurowszych krytyków rządu, mogą niedługo zakończyć działalność w dotychczasowej formule.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • obwatel(2017-12-05 09:32) Zgłoś naruszenie 4154

    Sędziowie i prokuratorzy ANGAŻUJĄCY SIĘ W POLITYKĘ- wiece, pochody, wywiady w prasie itp. POWINNI BYĆ WYDALANI Z ZAWODU !!!!!!!! To co sie teraz dzieje to skandal i bezprawie. Lustracja tez jest konieczna.....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-05 09:05) Zgłoś naruszenie 3919

    Pisanie prawa młotkiem jest efektem braku realnych i rzeczywistych konsultacji społecznych. Co powoduje brak wiedzy o skutkach ubocznych praw.

    Odpowiedz
  • obs1248(2017-12-05 09:14) Zgłoś naruszenie 3041

    Sprzątanie stajni Augiasza wcale się zainteresowanym nie podoba. Koniom -zaś-tak!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nikt(2017-12-05 09:39) Zgłoś naruszenie 2619

    No tak ferowanie wyroków w sprawie spółki kolegi sędziego jest tym trudniejsze.

    Odpowiedz
  • windykator(2017-12-05 10:32) Zgłoś naruszenie 2431

    Obrońcy szamba sądowego

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • @@@@5(2017-12-05 08:11) Zgłoś naruszenie 181

    "Historio, historio , ty bardzo gorzka , czemu stale rosną twoje własne koszta"

    Odpowiedz
  • black power(2017-12-05 14:22) Zgłoś naruszenie 153

    Nasz system sprawiedliwości stał na nad przepaścią. Wykonalismy krok naprzód.

    Odpowiedz
  • bolek pe(2017-12-05 14:32) Zgłoś naruszenie 1413

    Zawsze mogą przejść do kod-u. Będą palić świeczki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • referyndziorz wpływowy(2017-12-05 20:02) Zgłoś naruszenie 130

    A tymczasem Ministerstwo wyciszyło system PESEL-SAD i od ubiegłego tygodnia Sądy w Polsce nie mają dostępu do bazy PESEL. Wielki pad systemu. Czemu o tym nie piszecie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • piniusz(2017-12-05 11:41) Zgłoś naruszenie 1221

    wniosek zawsze można zinterpretować na korzyść sędziów-"Gdyby więc zakaz łączenia stanowisk sędziowskich i prokuratorskich z kierowaniem stowarzyszeniami wszedł w życie"-to przecież zawsze z zawodu sędziego można się zwolnić i zająć stowarzyszeniami,w których lepiej się spełniają.Mamy demokrację i nikt nikogo do zawodu nie przywiązał

    Odpowiedz
  • lolly(2017-12-05 14:44) Zgłoś naruszenie 115

    Czy bez opanowania władzy sądowniczej byłoby zbyt trudno w XXI wieku przekształcić kraj w państwo wyznaniowe? Czyli słynna "klauzula sumienia" dla lekarzy, aptekarzy i.....:) Powodzenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZAMORDYZM i DYKTATURA ...(2017-12-05 13:49) Zgłoś naruszenie 1114

    ... typowe dla Bolszewików CCCP przenoszone są do Polski przez ich ... NASTĘPCÓW czyli PIS-Bolszewików. Jak powiadają Niektórzy Znawcy Dyktatur ... "JABŁKO PIS-Bolszewickie spadło niedaleko JABŁONI Bolszewickiej". Dopóty będzie trwał, dopóki "ULICA" w radykalny sposób nie wywiezie PIS-Bolszewików na ŚMIETNIK HISTORII.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brzeska(2017-12-05 16:44) Zgłoś naruszenie 913

    Jak pracuja sedziowie z nietykalnek kasty widac jest obecnie po skutkach dzikiej reprywatyzacji Warszawy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiarus(2017-12-06 07:34) Zgłoś naruszenie 47

    Dla wszystkich stróży prawa, sędziów, prokuratorów, adwokatów, policjantów itd powinno się podwyższyć kary za przestępstwa dwukrotnie. Wtedy ryby nie psułyby się od głowy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2017-12-06 09:10) Zgłoś naruszenie 111

    chodzą po wytyczne do PO, widac było jak Żurek i inni wychodzili z narady z biura PO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz